.logoal_copy_1.
   
 

Kalendari i festave zyrtare 2015

 

Bankat janė tė mbyllura ditėve tė Shtuna dhe tė Diela si dhe nė ditėt e festave zyrtare nė vijim.

 • 1 dhe 2 Janar - Festat e Vitit tė Ri
 • 14 Mars - Dita e Verės
 • 22 Mars - Dita e Nevruzit
 • 5 Prill - Dita e Pashkės Katolike 
 • 12 prill - Dita e Pashkės Ortodokse
 • 1 Maj - Dita Ndėrkombėtare e Punonjėsve
 • 17 Korrik* - Dita e Bajramit tė Madh
 • 24 Shtator*- Dita e Kurban Bajramit
 • 19 Tetor - Dita e Lumturimit tė Nėnė Terezės
 • 28 Nėntor - Dita Flamurit dhe e Pavarėsisė
 • 29 Nėntor - Dita e Ēlirimit
 • 8 Dhjetor - Dita Kombėtare e Rinisė
 • 25 Dhjetor - Krishtlindjet

 

Bankat janė tė mbyllura ditėve tė Shtuna dhe tė Diela.

Shėnim: Data e festave tė Kurban Bajramit dhe Bajramit tė Madh mund tė ndryshojė sipas kalendarit hėnor. Nė rast se do tė ketė ndryshime, do tė viheni nė dijeni me njė njoftim tė dytė.

Pėr mė shumė:

Copyright © 2004-2015 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.