.logoal_copy_1.
   
 

Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė

Kėshilli Mbikėqyrės ėshtė organi mė i lartė vendimmarrės dhe mbikėqyrės i politikave, i administrimit dhe i operacioneve tė Bankės sė Shqipėrisė. Kompetencat, funksionet dhe pėrbėrja e Kėshillit Mbikėqyrės pėrcaktohen me Ligjin pėr Bankėn e Shqipėrisė (Kreu VI).

 

 

Pėr mė shumė:

Copyright © 2004-2015 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.