.logoal_copy_1.
   
 

Raporti Vjetor i Bankės sė Shqipėrisė 

.kopertina-rv-2013-shqip.

Publikim i pėrvitshėm i Bankės sė Shqipėrisė qė pėrshkruan gjendjen ekonomiko-financiare tė vendit si dhe veprimtarinė e Bankės sė Shqipėrisė gjatė njė viti. Shoqėrohet me Fjalėn e Guvernatorit, ku jepet opinioni mbi zhvillimet ekonomiko-monetare mė tė spikatura si dhe rekomandimet mbi politikat nė vijim. Raporti Vjetor pėrmban gjashtė kapituj, tė cilėt trajtojnė pėrkatėsisht: zhvillimet nė ekonominė botėrore dhe impaktet e saj mbi ekonominė vendase, aktivitetin ekonomik, zhvillimet monetare, mbikėqyrjen bankare, veprimtaritė e tjera tė Bankės sė Shqipėrisė nė pėrmbushje tė rolit tė saj si dhe pasqyrat financiare. Raporti Vjetor i dorėzohet Presidentit tė Republikės dhe Parlamentit nga Guvernatori nė emėr tė Kėshillit Mbikėqyrės tė Bankės sė Shqipėrisė.

Botohet njė herė nė vit, nė gjuhėt shqipe dhe angleze. Nė shqip ėshtė i disponueshėm nė faqen e internetit qė nga viti 1993, ndėrsa nė anglisht mund ta gjeni qė nga viti 1998 e nė vazhdim.

 

Raporti Vjetor 2013

 

Pėrmbajtja:

 

  

Raportet Vjetore nė vite
 
2012 2011
 2010 2009  2008 2007 2006 2005
 2004 2003 2002 2001 2000 1999
 1998 1997 1996 1995 1994 1993

 

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Publikime
Legjislacion

 

 

Ju mund tė regjistroheni nė listėn elektronike

Banka e Shqipėrisė ofron shėrbimin e regjistrimit online, i cili ju njofton nė adresėn tuaj elektronike sa herė qė kjo rubrikė pėrditėsohet. Klikoni nė linkun e mėposhtėm pėr tė kryer regjistrimin, apo pėr tė ndryshuar ose anuluar regjistrimin.
Regjistrohu

Nėse dėshironi kopje tė kėtij publikimi ose tė publikimeve tė mėparshėm, jeni tė lutur tė kontaktoni  Zyrėn e Publikimit dhe Edukimit:

Tel. (355 4) 2419303, ext. 2270.
Faks (355 4) 2419408
E -mail: public@bankofalbania.org

Copyright © 2004-2015 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.