.logoal_copy_1.
   
 

Raporti Vjetor i Mbikėqyrjes  

.cover-shqip-anglisht-2013.

Publikim i pėrvitshėm i Departamentit tė Mbikėqyrjes Bankare, i cili analizon ecurinė e sistemit bankar dhe tė treguesve tė veēantė tė tij (strukturėn dhe cilėsinė e aktiveve tė sistemit, aktivitetin kreditues e depozitues, respektimin e normave rregullatore), zhvillimet sasiore e cilėsore tė industrisė bankare nė vend, funksionet e mbikėqyrjes bankare si dhe ndryshimet e zhvillimet mė tė spikatura nė kuadrin ligjor e rregullativ nė harkun kohor tė njė viti.

Raporti Vjetor i Mbikėqyrjes botohet njė herė nė vit, nė gjuhėt shqipe dhe angleze. Ėshtė i disponueshėm nė faqen e internetit qė nga viti 1998.

 

Raporti Vjetor i Mbikėqyrjes 2013

Pėrmbajtja:

 

Raporte Vjetore tė Mbikėqyrjes:

 

Strategjia e zhvillimit tė mbikėqyrjes bankare  2009-2014

 

 

Sistemi bankar nė fokus:

 

Pėr mė shumė:

 

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Publikime
Legjislacion

 

Copyright © 2004-2015 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.