.logoal_copy_1.
   
 

 

Struktura Organizative e Bankės sė Shqipėrisė

Kėshilli Mbikėqyrės

Z. Gent Sejko, Kryetar Zj. Ela Golemi, Anėtare
Zj. Elisabeta Gjoni, Zėvendėskryetare Zj. Ermelinda Meksi, Anėtare
Z. Dhori Kule, Anėtar Z. Petraq Milo, Anėtar
Z. Tonin Kola, Anėtar Zj. Natasha Ahmetaj, Anėtare
Zj. Denada Prifti,  Anėtare

Guvernator

Z. Gent Sejko


Zėvendėsguvernator i Parė

Zj. Elisabeta Gjoni

Inspektor i Pėrgjithshėm
Zj. Merita Bejtja

Departamente dhe Njėsi tė tjera

Kabineti i Guvernatorit Z. Donald Duraj, Shef i Kabinetit
Drejtues pėr Koordinimin Z. Gramoz Kolasi
Kėshilltare e Guvernatorit Zj. Ilira Reka
Kėshilltar i Guvernatorit Z. Fatos Ibrahimi
Kėshilltare e Guvernatorit Zj. Miranda Ramaj
Kėshilltare e Guvernatorit Zj. Xhilda Kanini
Sekretari i Kėshillit Mbikėqyrės Z. Elvis Ēibuku
Mbikėqyrja Bankare Z. Deniz Deralla, Drejtor (i komanduar)
Burimet Njerėzore Z. Andi Bala, Drejtor (i komanduar)
Juridik Z. Altin Naqe, Drejtor
Kontrolli Zj. Merita Bejtja, Drejtore
Operacionet Monetare Z. Marian Gjermeni, Drejtor
Politikat Monetare Z. Erald Themeli, Drejtor
Marrėdhėniet me Publikun Z. Genci Mamani, Drejtor (i komanduar)
Stabiliteti Financiar dhe Statistikat Z. Klodion Shehu, Drejtor
Kėrkimet Z. Altin Tanku, Drejtor
Emisioni Z. Stefan Sevo, Drejtor (i komanduar)
Sistemet e Pagesave dhe Kontabiliteti e Financa Zj. Anjeza Harizaj, Drejtore
Teknologjia e Informacionit Z. Indrit Xhemali, Drejtor (i komanduar)
Administrimi Zj. Jonida Mero, Drejtore (e komanduar)
Sigurimi dhe Mbrojtja Z. Ilir Mollaymeri, Drejtor (i komanduar)

Degėt e Bankės sė Shqipėrisė

Shkodėr Zj. Ermira Istrefi, Drejtore
Elbasan Z. Thoma Rula, Drejtor
Gjirokastėr Zj. Anila Thomaj, Drejtore
Korēė Zj. Liljana Zjarri, Drejtore
Lushnjė Zj. Shpresa Meēo, Drejtore

Pėr mė shumė ...

Copyright © 2004-2015 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.