.logoal_copy_1.
   
 

Vrojtimet e aktivitetit kreditues

Banka e Shqipėrisė zhvillon katėr herė nė vit vrojtimin e aktivitetit kreditues, pranė ekspertėve tė kredisė tė bankave tė nivelit tė dytė. Qėllimi kryesor i tij ėshtė tė ndihmojė procesin vendimmarrės nėpėrmjet informacionit shtesė pėr aktivitetin kreditues nė sistemin bankar.

Seri kohore tė rezultateve nga vrojtimi i aktivitetit kreditues

Klikoni nė lidhjet e mėposhtme pėr t'u informuar mbi rezultatet e vrojtimeve tė aktivitetit kreditues.


Rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues nė tremujorin e katėrt tė vitit 2014, tregojnė pėr ndryshime tė vogla nė kahun shtrėngues tė standardeve tė kredidhėnies tė aplikuara nga bankat pėr bizneset, dhe pėr ngadalėsim tė prirjes lehtėsuese pėr individėt. Pasi u lehtėsuan ...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 19.02.2015
Standardet e kredisė mbetėn tė pandryshuara pėr bizneset dhe u lehtėsuan pėr individėt nė tremujorin e tretė tė vitit, bazuar nė informacionin e marrė nga vrojtimi i aktivitetit kreditues. Pasi e lehtėsuan pak nė tremujorin e dytė, standardet e kredisė pėr biznese mbetėn tė pandr...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 06.11.2014
Standardet e kredidhėnies u lehtėsuan gjatė tremujorit tė dytė tė vitit 2014, si pėr bizneset ashtu edhe pėr individėt. Sipas rezultateve tė vrojtimit tė aktivitetit kreditues, bankat shprehen se i kanė lehtėsuar standardet e kredisė dhėnė korporatave tė mėdha, bizneseve tė vogla...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 29.07.2014
Vrojtimi mė i fundit i aktivitetit kreditues pranė bankave tregoi se prirjet e shėnuara nė tremujorin e katėrt tė vitit 2013, nė kahun shtrėngues tė standardeve tė bizneseve dhe nė kahun lehtėsues tė standardeve tė individėve, vihen re edhe nė tremujorin e parė tė vitit 2014. Pėr...
Vrojtimi i aktivitetit kreditues pranė bankave nė tremujorin e katėrt tė vitit 2013, tregon pėr shtrėngim tė standardeve tė kredisė dhėnė bizneseve, ndėrkohė qė kėrkesa pėr tė mbetet e dobėt. Pėrqindja neto e bankave qė raportuan pėr shtrėngim tė standardeve pėr kredinė dhėnė biz...
Rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues pranė bankave tregojnė se standardet e kredisė pėr biznese mbetėn tė pandryshuara, ndėrsa standardet pėr individė u shtrėnguan lehtėsisht, gjatė tremujorit tė tretė tė vitit 2013. Sipas qėllimit tė pėrdorimit, standardet e kredisė d...
Rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues pranė bankave tregojnė se standardet e kredisė pėr individė u lehtėsuan, ndėrsa standardet pėr bizneset vijuan tė shtrėngohen gjatė tremujorit tė dytė tė vitit 2013. Sipas qėllimit tė pėrdorimit tė kredisė dhėnė individėve, standard...
Rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues pranė bankave tregojnė se standardet e kredisė pėr individė u lehtėsuan pak, ndėrsa pėr biznese vijuan tė shtrėngohen, nė tremujorin e parė tė vitit 2013. Shtrėngimi i standardeve tė bizneseve rezultoi si pėr ndėrmarrjet e vogla dhe...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 15.04.2013
Bazuar nė rezultatet e vrojtimit tė aktivitetit kreditues, standardet e kredisė kanė vijuar tė shtrėngohen pėr bizneset dhe kanė mbetur tė pandryshuara pėr kreditė dhėnė individėve, gjatė tremujorit tė fundit tė vitit 2012. Standardet e kredisė u shtrėnguan si pėr kreditė dhėnė n...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 23.01.2013
Gjatė tremujorit tė tretė tė vitit 2012, masa e shtrėngimit tė standardeve tė kredisė pėr bizneset ka ngelur e pandryshuar nė krahasim me tremujorin e parė dhe tė dytė. Bankat kanė shtrėnguar nė tė njėjtėn shkallė kredinė dhėnė bizneseve sipas madhėsisė (SME dhe korporatave tė mė...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 15.10.2012

Pyetėsor:

 

Copyright © 2004-2015 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.