.logoal_copy_1.
   
 

Publikime pėr statistikat

Publikimet qė lidhen me statistikat nė Bankėn e Shqipėrisė pėrgatiten nga dy njėsi tė Departamentit tė Statistikės.

Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve publikon:

Sektori i Statistikave Monetare dhe Financiare publikon:

 

 

Treguesit monetarė e financiarė dhe ata tė bilancit tė pagesave publikohen sipas njė Kalendari tė publikimeve tė statistikave. Publikimi i informacionit statistikor lidhur me bilancin e pagesave rrjedh nga detyrimi ligjor qė ligji i ngarkon Bankės sė Shqipėrisė, si dhe mbėshtetet nė Rregulloren pėr transparencėn dhe konfidencialitetin. Ky informacion i nėnshtrohet Politikat e revizionimit tė statistikave tė sektorit financiar dhe sektorit tė jashtėm.

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.