.logoal_copy_1.
   
 

Kartėmonedha tė qarkullimit Prerja 2000 Lekė emetim i viteve, 2007, 2012 
.2000 leke para.     .2000 leke mbrapa.


Vlera: 2000 Lekė
Pėrmasa:
155 x 72 mm
Ngjyra:
E purpurt
Hedhur nė qarkullim:
29.12.2008/13.09.2013


Pamja e pėrparme: Portreti i Mbretit Gent, sundimtari i fundit i shteti Ilir.

Pamja e prapme:
Elementė tė arkitekturės sė Antikitetit Ilir, si dhe bima medicinala Gentiana.
 

Fletepalosja e emetimit 2007

Fletepalosja e emetimit 2012

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.