.logoal_copy_1.
   
 

Rregullore e udhėzime tė miratuara nė 2006


Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i rregullave pėr prokurimin e mallrave, pasurive tė paluajtshme, ndėrtimeve dhe shėrbimeve nė Bankėn e Shqipėrisė....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 19.12.2006
Kjo rregullore ka pėr qėllim pėrcaktimin e kritereve dhe tė kushteve qė duhet tė plotėsojnė subjektet e kėsaj rregulloreje pėr organizimin dhe pėr funksionimin e sistemeve tė tyre tė teknologjisė sė informacionit dhe tė komunikimit....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 03.05.2006
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i rregullave dhe i procedurave tė ndėrhyrjes sė Bankės sė Shqipėrisė nė tregun e parasė, nėpėrmjet marrėveshjeve tė riblerjes dhe tė anasjellta tė riblerjes. Kjo rregullore ėshtė ndryshuar me vendim tė Kėshillit Mbikėqyrės nr.22, datė...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 15.04.2007
Qėllimi i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i mėnyrės sė llogaritjes sė normave fikse tė interesit tė vendosjes dhe tė pranimit tė depozitave nė tregun ndėrbankar tė parasė, tė cilat pėrdoren nga Banka e Shqipėrisė dhe nga tė interesuarit pėr qėllime referuese, statistikore, vl...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 30.01.2007
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i rregullave tė organizimit dhe funksionimit tė kleringut tė ēeqeve nė lekė nė Bankėn e Shqipėrisė ...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 19.12.2006
Llogaritja e kursit “fiks” tė kėmbimit tė lekut kundrejt valutave kryesore qė tregtohen nė tregun e brendshėm tė kėmbimeve valutore (i quajtur mė poshtė procesi i “fiksit”), kryhet pėr pėrftimin e njė niveli reference (tė vetėm) tė kursit tė kėmbimit tė le...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 11.09.2006

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.