.logoal_copy_1.
   
 

Publikime 2007

Nė kėtė faqe do tė gjeni tė gjitha llojet e publikimeve tė Bankės sė Shqipėrisė tė publikuara gjatė vitit 2007 e tė renditura kronologjikisht.


Raporti pėr kredimarrėsin ėshtė produkti i gjeneruar nga Regjistri i Kredive, nė momentin e realizimit tė njė kėrkese pėr informacion mbi njė individ apo person juridik, i cili ka aplikuar pėr kredi nė sektorin bankar....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 24.12.2007
Raporti Statistikor Shtator 2007...
Nė kėtė buletin do tė gjeni informacion mbi gjendjen e ekonomisė shqiptare, zhvillimet ekonomike e monetare, informacione mbi aktivitetin e Bankės sė Shqipėrisė etj. pėr periudhėn korrik-shtator 2007...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 12.12.2007
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjet e datės 27 nėntor 2007....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 10.12.2007
Ekonomia shqiptare gjatė nėntė muajve tė parė tė vitit 2007 ka shėnuar ritme pozitive rritjeje vjetore, ndėrkohė qė inflacioni i ēmimeve tė konsumit ka qenė nė nivele tė ulėta pėr pjesėn mė tė madhe tė periudhės. Rritja ekonomike gjatė kėtij viti pritet tė jetė rreth 6 pėr qind....
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 27.11.2007
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjet e muajit nėntor 2007......
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 26.11.2007
Sektori i jashtėm i ekonomisė, pėr nėntėmujorin e parė tė vitit 2007, paraqitet me njė bilanc tė thelluar negativ nė llogarinė korente, shkaktuar nga njė deficit i lartė tregtar. Flukset hyrėse nė kapitale kanė qenė tė mjaftueshme pėr kompensimin e deficitit korent, duke mundėsua...
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 23.11.2007
Regjistri i Kredive ėshtė njė bazė me tė dhėna dhe informacione demografike dhe mbi angazhimet financiare, reale tė personave qė aplikojnė pėr kredi pranė njė banke, dege tė njė banke tė huaj tė licencuar nga Banka e Shqipėrisė apo pranė institucioneve tė tjera kredidhėnėse....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 19.11.2007
Raporti Statistikor - Gusht '07...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave nė 31.10.2007
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjen e datės 15 Tetor 2007....
Publikuar nga Banka e Shqiperisė nė 26.10.2007

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.