.logoal_copy_1.
   
 

Rregullore e udhėzime tė miratuara nė 2007


Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i instrumenteve qė sigurojnė ushtrimin nė mėnyrė tė sigurtė dhe tė qėndrueshme tė veprimtarisė sė degės sė bankės sė huaj, vendosja e kufizimeve maksimale tė ekspozimit ndaj disa prej rreziqeve nė ushtrimin e veprimtarisė sė degės sė ...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 01.10.2008
Rregullat mbi marrėdheniet e punės tė punonjėsve, pėrcaktojnė marrėdhėniet juridike tė punės nė Bankėn e Shqipėrisė nė administratėn nė qendėr dhe nė administratėn lokale, duke u bazuar nė parimet e pėrcaktuara nė ligjin nr.8269, datė 23.12.1997 “Pėr Bankėn e Shqipėrisė&rdq...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 15.10.2007
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i rregullave dhe i procedurave pėr organizimin dhe funksionimin e sistemit tė pagesave ndėrbankare me vlerė tė madhe (AIPS)...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 21.02.2014
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i rregullave dhe i procedurave tė organizimit dhe funksionimit tė sistemit tė klerimit tė pagesave me vlerė tė vogėl (AECH)....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 21.02.2014
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i kushteve dhe i rregullave pėr licencimin, organizimin, veprimtarinė dhe mbikėqyrjen e zyrave tė kėmbimit valutor....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 29.04.2016

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.