.logoal_copy_1.
   
 

Rregullore e udhėzime tė miratuara nė 2008


Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi: 1. I standardeve tė transparencės ndaj klientit. 2.Llojeve tė instrumenteve tė pagesave elektronike nė Republikėn e Shqipėrisė, 3.Mėnyrėn e mbrojtjes dhe raportimit tė informacionit....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 09.11.2016
Qėllimi i hartimit tė kėsaj politike publike, ėshtė tė sqarojė pėr publikun: a)objektivat e mbikėqyrjes sė sistemeve tė pagesave dhe tė shlyerjes ...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 30.04.2014
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i strukturės sė numrit ndėrkombėtar tė llogarisė bankare - IBAN, i marrėdhėnieve ndėrmjet bankės dhe/ose degės sė bankės sė huaj dhe klientėve tė tyre nė lidhje me krijimin, komunikimin, njohjen dhe pėrdorimin e IBAN-it nė Republikėn...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 28.08.2008
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i kėrkesave minimale, i mėnyrave dhe afateve lidhur me informacionin qė duhet publikuar nė raportet periodike tė bankave dhe degėve tė bankave tė huaja, nė funksion tė rritjes sė transparencės dhe nxitjes sė disiplinės nė tregun ba...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 30.04.2015
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i kėrkesave mbi mėnyrėn dhe formėn e dhėnies sė informacionit pėr klientėt mbi produktet dhe shėrbimet bankare e financiare tė ofruara nga subjektet e kėsaj rregullore, me qėllim sigurimin e transparencės dhe mbrojtjen e klientit....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 30.05.2017
Ky vendim pėrcakton hapėsirėn e lejuar pėr pėrdorimin e rezervės sė detyruar nė lekė nė bazė ditore....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 24.01.2009
Ky vendim pėrcakton normėn e rezervės sė detyruar tė mbajtur nė Bankėn e Shqipėrisė nga bankat e nivelit tė dytė....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 28.08.2008
Anekset e rregullores mbi "Minimumin e rezervės sė detyruar mbajtur nė Bankėn e Shqipėrisė nga bankat" pėrmbajnė formularėt qė duhet tė plotėsohen nga bankat e nivelit tė dytė pčr raportimin e rezervės sė detyruar. ...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 28.08.2008

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.