.logoal_copy_1.
   
 

Rregullore e udhėzime tė miratuara nė 2009


Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i rregullave, kushteve dhe afateve tė raportimit nė Departamentin e Statistikės sė Bankės sė Shqipėrisė nga bankat dhe degėt e bankave tė huaja, subjektet financiare jobanka, shoqėritė e kursim-kreditit dhe unionet e tyre, si dhe i r...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 01.10.2016
Objekt i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i kėrkesave dhe standardeve minimale pėr administrimin efektiv tė rrezikut tė likuiditetit, nga subjektet e kėsaj rregulloreje. Subjekte tė kėsaj rregulloreje janė bankat dhe degėt e bankave tė huaja, tė cilat ushtrojnė veprimtari ban...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 15.05.2013
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i rregullave pėr kryerjen e veprimeve qė regjistrohen nė llogarinė korente dhe kapitale, nė formėn e pagesave dhe transfertave nga dhe nė Republikėn e Shqipėrisė. Nė kėto veprimet pėrfshihen veprimet ndėrmjet rezidentėve dhe jorezid...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 21.02.2015
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i kushteve, kėrkesave afateve, dokumentacionit dhe procedurave pėr: a.licencimin e bankės dhe degės sė bankės sė huaj pėr tė ushtruar veprimtari bankare dhe financiare nė Republikėn e Shqipėrisė; b.miratimin e veprimtarive shtesė tė b...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 02.03.2016
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i procedurave dhe dokumentacionit pėr identifikimin e klientit, i rregullave pėr regjistrimin, ruajtjen e tė dhėnave dhe raportimin e tyre tek autoriteti pėrgjegjės nga subjektet e kėsaj rregulloreje. Ajo ka pėr qėllim parandalimin e...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 04.05.2017

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.