.logoal_copy_1.
   
 

Kartėmonedha tė qarkullimit Prerja 200 Lekė emetim i viteve, 1996, 2001, 2007, 2012  
 
.200 leke para.     .200 leke mbrapa.


Pėrmasat: 138 mm x 69 mm
Ngjyra: Kafe nė tė verdhė
Hedhur nė qarkullim: 14.07.1997/08.04.2002/20.07.2009/09.09.2013

Pamja e pėrparme: Potreti i Naim Frashėrit (1846-1900) dhe nė sfond njė libėr i hapur dhe vlera nominale.

Pamja e prapme:
Shtėpia e lindjes sė Naim Frashėrit, njė fletė ku janė shkruar vargjet e tij “Ti Shqipėri mė jep nder,  mė jep emrin Shqipėtar”, si dhe pena e tij dhe viti i shtypjes sė kartėmonedhės.

 

Fletė palosja e emetimit 2007 

Fletė palosja e emetimit 2012 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.