.logoal_copy_1.
   
 

Njoftime mbi mbledhjet e Kėshillit Mbikėqyrės tė Bankės sė Shqipėrisė - 2010


Sot, nė datėn 22 dhjetor 2010, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare pėr muajin dhjetor. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e financiare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e prit...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 22.12.2010
Nė mbledhjen e tij tė datės 22.12.2010, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn e interesit tė marrėveshjeve tė riblerjes dhe tė anasjellta tė riblerjes (REPO dhe REPO tė anasjellta), nė nivelin 5,00 pėr qind....
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 22.12.2010
Nė mbledhjen e tij tė datės 22.12.2010, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn e interesit tė marrėveshjeve tė riblerjes dhe tė anasjellta tė riblerjes (REPO dhe REPO tė anasjellta), nė nivelin 5,00 pėr qind....
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 22.12.2010
Nė mbledhjen e tij tė datės 22.12.2010, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn e interesit tė marrėveshjeve tė riblerjes dhe tė anasjellta tė riblerjes (REPO dhe REPO tė anasjellta), nė nivelin 5,00 pėr qind....
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 22.12.2010
Pyetje: Qeveria parashikon qė pėr vitin 2010 tė ketė njė rritje ekonomike prej 4.1 pėr qind dhe nė 2011 njė rritje prej 5.5 pėr qind. A pėrkojnė kėto me vlerėsimet tuaja? Mendoni se drafti i buxhetit tė vitit 2011 qė ka prezantuar qeveria ėshtė njė draft realist?...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 01.12.2010
Sot, nė datėn 24 nėntor 2010, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike dhe financiare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritshme tė tyre nė tė...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 24.11.2010
Nė mbledhjen e tij tė datės 24.11.2010, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn e interesit tė marrėveshjeve tė riblerjes dhe tė anasjellta tė riblerjes (REPO dhe REPO tė anasjellta), nė nivelin 5,00 pėr qind....
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 24.11.2010
Sot, nė datė 26 tetor 2010, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim Raportin e Politikės Monetare pėr tremujorin e tretė tė vitit 2010. Nė kėtė mbledhje, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė pasi u njoh me dinamikėn mė tė fundit ekonomike dhe financiare ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 26.10.2010
Nė mbledhjen e tij tė datės 29.09.2010, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn e interesit tė marrėveshjeve tė riblerjes dhe tė anasjellta tė riblerjes (REPO dhe REPO tė anasjellta), nė nivelin 5,00 pėr qind....
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 26.10.2010
Nė mbledhjen e tij tė datės 30.09.2009, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn e interesit tė marrėveshjeve tė riblerjes dhe tė anasjellta tė riblerjes (REPO dhe REPO tė anasjellta), nė nivelin 5,75 pėr qind....
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 30.09.2010

 

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.