.logoal_copy_1.
   
 

Rregullore e udhėzime tė miratuara nė 2010


Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i pėrmbajtjes sė informacionit, parimeve dhe rregullave pėr funksionimin e Regjistrit tė Kredive nė Bankėn e Shqipėrisė, si dhe kushteve dhe kritereve pėr njohjen dhe pėrdorimin e informacionit qė administrohet nė tė....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 19.11.2010
Objekti i kėtij udhėzimi ėshtė pėrcaktimi i procedurės pėr nxjerrjen e raportit mbi kredimarrėsin dhe rishikimin e tė dhėnave qė mbahen nė Regjistrin e Kredive. Ky udhėzim nxirret nė bazė dhe pėr zbatim tė nenit 43, shkronja “c” tė ligjit nr. 8269, datė 23.12.1997 &ld...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 19.11.2010
Kėto tarifa janė tė zbatueshme me hyrjen nė fuqi tė rregullores “Mbi pėrmbajtjen e informacionit dhe funksionimin e Regjistrit tė Kredive nė Bankėn e Shqipėrisė” dhe tė udhėzimit “Pėr procedurėn e nxjerrjes sė Raportit mbi Kredimarrėsin dhe rishikimin e tė dhėna...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 13.10.2010
Objekti i kėsaj rregullore ėshtė pėrcaktimi i rregullave dhe kritereve pėr llogaritjen, raportimin dhe mbikėqyrjen e pozicioneve tė hapura valutore tė bankave, me qėllim administrimin e rrezikut tė kursit tė kėmbimit....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 21.08.2010
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i kritereve dhe procedurave tė cilat rregullojnė marrėdhėniet e Bankės sė Shqipėrisė me bashkėpunėtorė tė jashtėm, nė funksion tė realizimit tė nevojave dhe tė objektivave strategjikė tė saj....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 28.07.2010
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i rregullave dhe i mėnyrave tė ndėrhyrjes sė Bankės sė Shqipėrisė nė tregun ndėrbankar tė parasė, nėpėrmjet transaksioneve tė shitblerjes me tė drejta tė plota tė titujve....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 30.06.2010
Sistemi raportues pėr subjektet jobanka qė ushtrojnė veprimtari financiare pėrmban formularėt e raportimit qė kėto subjekte duhet tė paraqesin pranė Bankės sė Shqipėrisė....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 10.06.2010

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.