.logoal_copy_1.
   
 

Rregullore e udhėzime tė miratuara nė 2011


Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė: a) pėrcaktimi i rregullave pėr administrimin e rrezikut tė kredisė nė veprimtarinė e bankave dhe degėve tė bankave tė huaja; dhe b) pėrcaktimi i kritereve pėr vlerėsimin e rrezikut dhe klasifikimin e kredive dhe aktiveve tė tjera, si dhe llogar...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 01.12.2016
Ky vendim pėrcakton normėn e interesit pėr rezervėn e detyruar qė subjektet bankare mbajnė pranė Bankės sė Shqipėrisė....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 24.07.2011
Kjo rregullore pėrcakton kriteret dhe procedurat pėr miratimin e ekspertėve kontabėl tė autorizuar tė emėruar nga bankat si dhe fushėn e veprimtarisė, formėn dhe pėrmbajtjen e kontrollit dhe tė raporteve tė kontrollit tė bankės nga ekspertėt kontabėl tė autorizuar....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 23.07.2011
Rregullorja ka pėr qėllim pėrcaktimin e sasisė dhe procedurave pėr eksport–importin e kartėmonedhave dhe monedhave metalike shqiptare, me ose pa kurs ligjor....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 30.06.2011
Vendimi rregullon marrėdhėniet me pjesmarrėsit nė funksionimin e sistemeve tė pagesave AIPS dhe AECH nėpėrmjet disa ndryshimeve....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 07.03.2011
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i kėrkesave dhe rregullave pėr administrimin e rrezikut operacional nė veprimtarinė bankare dhe/ose financiare nga subjektet e kėsaj rregulloreje....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 24.02.2011

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.