.logoal_copy_1.
   
 

Rregullore e udhėzime tė miratuara nė 2012


Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i kushteve tė krijimit, licencimit dhe funksionimit tė bankės urė....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 04.07.2012
Qėllimi i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i kushteve pėr dhėnien e kredisė pėr mbėshtetje me likuiditet pėr njė bankė qė ka mungesė tė pėrkohshme likuiditeti, por qė ėshtė financiarisht e qėndrueshme....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 21.04.2012
Objekt i kėsaj rregulloreje ėshtė: a.pėrcaktimi i parimeve dhe rregullave bazė pėr njė drejtim tė pėrgjegjshėm dhe efektiv tė bankave dhe degėve tė bankave tė huaja; b.pėrcaktimi i kritereve qė duhet tė pėrmbushin administratorėt e bankave dhe degėve tė bankave tė huaja, si dhe i...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 25.12.2012
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i rregullave pėr llogaritjen, raportimin, mbajtjen, pėrdorimin dhe remunerimin e rezervės sė detyruar nė Bankėn e Shqipėrisė....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 16.05.2012
Qėllimi i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i procedurave tė ndėrhyrjes sė Bankės sė Shqipėrisė nė tregun e brendshėm tė kėmbimeve valutore. ...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 30.10.2013

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.