.logoal_copy_1.
   
 

Rregullore e udhėzime tė miratuara nė 2013


Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i rregullave pėr administrimin e rrezikut nė veprimtarinė e subjekteve financiare jobanka. Subjekte tė saj janė subjektet financiare jobanka dhe institucionet financiare tė mikrokredisė, tė licencuar pėr tė ushtruar veprimtari financi...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 27.09.2017
Rregullorja ka pėr qėllim pėrcaktimin e rregullave dhe procedurave pėr trajtimin e kartėmonedhave dhe monedhave kombėtare (lekė) tė dyshuara si tė falsifikuara....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 14.08.2013
Ky udhėzim pėrshkruan karakteristikat e obligacioneve tė emetuara nga Qeveria e Republikės sė Shqipėrisė, tė tilla si llojin e ankandit, formulat e llogaritjes sė ēmimit, vlera mė e vogėl e tregtimit, vlera mė e vogėl e pjesėmarrjes sė ankand etj. Ky udhėzim ėshtė miratuar nga Mi...
Miratuar nga Tjetėr Hyri nė fuqi nė 25.01.2014
Ky udhėzim pėrshkruan karakteristikat e bonove tė thesarit tė emetuara nga Qeveria e Republikės sė Shqipėrisė, tė tilla si llojin e ankandit, formulat e llogaritjes sė ēmimit, vlera mė e vogėl e tregtimit, vlera mė e vogėl e pjesėmarrjes sė ankand etj. Ky udhėzim ėshtė miratuar n...
Miratuar nga Tjetėr Hyri nė fuqi nė 25.01.2014
Rregullorja ka pėr qėllim pėrcaktimin e kritereve dhe procedurave pėr kėmbimin e kartėmonedhave dhe monedhave shqiptare tė dėmtuara dhe tėrheqjen e tyre nga qarkullimi....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 15.11.2013
Rregullorja synon tė garantojė sigurinė, qėndrueshmėrinė, mirėfunksionimin dhe efikasitetin e skemave kombėtare tė pagesave me kartė, si element pėrbėrės i sistemeve tė pagesave, me vlerė tė vogėl. Objektivi i lartpėrmendur synohet tė arrihet nėpėrmjet pėrcaktimit tė kritereve dh...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 14.08.2013
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė: a) pėrcaktimi i kritereve dhe rregullave pėr llogaritjen e raportit tė mjaftueshmėrisė sė kapitalit; dhe b) pėrcaktimi i nivelit minimal tė raportit tė mjaftueshmėrisė sė kapitalit....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 01.02.2017
Rregullorja ka pėr qėllim pėrcaktimin e rregullave dhe procedurave pėr trajtimin e kartėmonedhave dhe monedhave euro dhe tė tjera tė huaja, tė dyshuara si tė falsifikuara....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 13.09.2013
Rregullorja ka pėr qėllim pėrcaktimin e kritereve pėr kontrollin e autenticitetit dhe vlerėsimin e pėrshtatshmėrisė pėr riciklim tė kartėmonedhave shqiptare....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 01.04.2013
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i kushteve, kėrkesave, afateve, dokumentacionit dhe procedurave pėr: a)licencimin e subjekteve financiare jobanka, institucioneve financiare tė mikrokredisė dhe tė institucioneve tė parasė elektronike pėr tė ushtruar veprimtari finan...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 27.09.2017
 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.