.logoal_copy_1.
   
 

Konferenca pėr shtyp - 2013

 

 


Sot, nė datėn 16 dhjetor 2013, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardh...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 16.12.2013
Pyetje- Njė pyetje lidhur me misionin e Fondit Monetar Ndėrkombėtar, qė pritet tė vijė javėn e ardhshme pėr t’i dhėnė “dorėn e fundit” nėnshkrimit tė marrėveshjes sė bashkėpunimit me qeverinė shqiptare. Cili ėshtė opinioni juaj nė lidhje me natyrėn dhe kushtet e...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 06.12.2013
Sot, nė datėn 27 nėntor 2013, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardhm...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 27.11.2013
Pyetje - Kam njė pyetje qė ndoshta tingėllon pak politike por qė nė tė vėrtetė ka tė bėjė mė shumė me ekonomitė familjare. Lėvizjet politike tė ndodhura ditėt e fundit, kanė sjellė njė masė tė madhe shkarkimesh nga vendet e punės,...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 01.11.2013
Sot, nė datėn 30 tetor 2013, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Tremujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ard...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 30.10.2013
Pyetje-:Z. Guvernator ditėt e fundit keni zhvilluar njė takim me pėrfaqėsuesit e Fondit Monetar Ndėrkombėtar. Ēfarė keni biseduar me pėrfaqėsuesit e Fondit...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 27.09.2013
Sot, nė datėn 25 shtator 2013, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardh...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 25.09.2013
Pyetje- Para pak ditėsh zhvilluat njė takim me Presidentit e Bundesbank, cilat ishin disa nga mendimet qė ndatė me z. Weidmann, veēanėrisht lidhur me qasjen qė duhet tė ndjekin institucionet vendimmarrėse shqiptare pėr sfidat dhe problemet qė shtrohen pėrballė ekonomisė nė kėtė m...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 03.09.2013
Sot, nė datėn 28 gusht 2013, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardhme...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 28.08.2013
Sot, nė datėn 31 korrik 2013, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Deklaratėn e Politikės Monetare tė Bankės sė Shqipėrisė pėr gjashtėmujorin e parė tė vitit 2013...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 31.07.2013
Pyetje-Nisur nga situata pas-zgjedhore nė tė cilėn ndodhemi, cilat janė kėshillat qė do ti jepnit Qeverisė aktuale pėr sa i pėrket menaxhimit tė financave publike...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 01.07.2013
Sot, nė datėn 26 qershor 2013, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardh...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 26.06.2013
Pyetje- Z. Guvernator, doja tė dija diēka mė tė hollėsishme rreth sugjerimit tuaj pėr njė rregull tė ri fiskal. E keni pėrmendur disa herė, e pėrmendėt edhe sot...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 03.06.2013
Sot, nė datėn 29 maj 2013, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardhmen,...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 29.05.2013
Pyetje- Z. Guvernator, para disa ditėsh ju ishit i pranishėm nė mbledhjet e radhės tė Fondit Monetar Ndėrkombėtar dhe Bankės Botėrore. Ndoshta ky ka qenė njė rast pėr tė ballafaquar analizat dhe prognozat e Bankės sė Shqipėrisė, si institucioni mė i specializuar nė Shqipėri nė kė...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 17.05.2013
Sot, nė datėn 30 prill 2013, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Tremujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ard...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 30.04.2013
Pyetje- Z. Guvernator, kam disa pyetje lidhur me krizėn e fundit nė Qipro. Sė pari, a gjykoni se kriza qipriote mund tė ketė goditje tė drejtpėrdrejtė apo tė tėrthortė nė stabilitetin e sistemit financiar tė rajonit tė Ballkanit Perėndimor?...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 01.04.2013
Sot, nė datėn 27 mars 2013, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardhmen...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 27.03.2013
Sot, nė datėn 27 shkurt 2013, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė tė ardhm...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 27.02.2013
Sot, nė datėn 30 janar 2013, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim dhe miratoi Deklaratėn Gjashtėmujore tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike e monetare nė vend, si dhe nė vijim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritur tė tyre nė...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 30.01.2013

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.