.logoal_copy_1.
   
 

Publikimet 2016


Nė vendet me regjim tė lirė tė kursit tė kėmbimit, bankat qendrore ndėrhyjnė pėrgjithėsisht pėr tė kontrolluar luhatshmėritė e tregut ose pėr tė frenuar tejkalimet e kursit tė kėmbimit, por jo pėr tė influencuar tendencat e tij. Ato ndėrhyjnė gjithashtu pėr tė ruajtur njė nivel t...
Publikuar nga Ilir Vika nė 29.12.2016
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni tė gjitha vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė gjatė vitit 2016....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 30.12.2016
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni tė gjithė vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė nga data 23.11.2016 deri 29.12.2016...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 30.12.2016
Ky material ka pėr qėllim tė identifikojė nėse karakteristikat socio – demografike tė tilla si: niveli i shkollimit, numri i anėtarėve tė familjes, mosha, gjinia, statusi i punėsimit dhe niveli i tė ardhurave luajnė rol nė mėnyrėn e realizimit tė pagesave nga konsumatorėt s...
Publikuar nga Alban Pllaha, Kliti Ceca, Valentina Semi nė 27.12.2016
Raporti Statistikor - tetor 2016...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave Financiare nė 20.12.2016
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni tė gjithė vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė nė datėn 09.11.2016....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 07.12.2016
Rėndėsia e pritjeve tė inflacionit pėr politikėn monetare kėrkon analizėn e natyrės sė tyre: racionale apo adaptive? Kjo ėshtė thelbėsore, veēanėrisht nė regjimin e inflacionit tė shėnjestruar zbatuar nė vitet e fundit nė Bankėn e Shqipėrisė (BSH). Kjo analizė ėshtė realizuar mbi...
Publikuar nga Merita Boka, Evelina Ēeliku, Gent Hashorva nė 07.12.2016
Raporti Statistikor - shtator 2016...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave Financiare nė 18.11.2016
Ekonomia shqiptare ka vazhduar tė shfaqė shenja pėrmirėsimi gjatė dy tremujorėve tė fundit. Aktiviteti ekonomik ka shėnuar rritje progresive, inflacioni po lėviz gradualisht drejt objektivit, ndėrsa tregjet financiare mbeten tė qeta dhe kostot e financimit nė to janė pranė minimu...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 16.11.2016
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni pjesėn e dytė tė vendimeve tė miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė nė datėn 05.10.2016....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 31.10.2016

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.