.logoal_copy_1.
   
 

Kartėmonedha tė qarkullimit Prerja 5000 Lekė emėtim i viteve, 1996, 2001, 2007, 2013 
.5000 leke para.     5000 leke mbrapa


Vlera: 5000 Lekė
Pėrmasa:
160 x 72 mm
Ngjyra:
E verdhė
Hedhur nė qarkullim:
01.01.1999/01.09.2004/15.05.2009/09.07.2014


Pamja e pėrparme: Portreti i Skendėrbeut (1405-1468) simbol i shqiponjės dykrenore ai i mburojės dhe shpatės.

Pamja e prapme:
Kėshtjella e Krujės, simbole, pėrkrenarja dhe monumenti i Skėnderbeut mbi kalė nė Tiranė.

   


Fletepalosja e emetimit 2007   

Fletepalosja e emetimit 2013

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.