.logoal_copy_1.
   
 

Kartėmonedha tė qarkullimit Prerja 500 Lekė emetim i viteve, 1996, 2001, 2007 
.500 leke para.     .500 leke mbrapa.


Vlera: 500 Lekė
Pėrmasa:
145 x 69 mm
Ngjyra:
E kaltėr
Hedhur nė qarkullim:
14.07.1997/08.04.2002/16.02.2009

Pamja e pėrparme: Portreti i Ismail Qemalit (1844-1919), simboli i shqiponjės dhe pena me tė cilėn u firmos akti i pavarsisė.

Pamja e prapme: Ndėrtesa ku u bė shpallja e pavarsisė, telegrafi me tė cilin u pėrhap lajmi i shpalljes sė pavarsisė dhe dhoma ku u morr vendimi.


Fletė palosja e emetimit 2007   

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.