.logoal_copy_1.
   
 

 Aktiviteti edukues dhe ndėrgjegjėsues “Ekonomia e gjelbėr: A tė pėrfshin edhe ty?”

Nė kuadėr tė angazhimit tė saj pėr edukimin e publikut, Banka e Shqipėrisė, organizoi  nė datė 21 qershor 2012, njė aktivitet edukues nėn moton “Ekonomia e gjelbėr: A tė pėrfshin edhe ty?”, nė mjediset e parkut “Rinia”.

Ky ishte viti i parė qė Banka e Shqipėrisė organizoi aktivitete ndėrgjegjėsuese mbi mjedisin, nė tė cilin merrnin pjesė fėmijė prej organizatės sociale SOS Fshatrat e Fėmijėve, si dhe prej organizatės Shoqata Kombėtare Edukim pėr Jetėn (SHKEJ).

Nxėnėsit qė morėn pjesė nė kėtė aktivitet u njohėn me njė shumėllojshmėri materialesh me karakter sensibilizues, edukativ dhe artistik, tė mbėshtetura mbi parimin e tė mėsuarit pėrmes argėtimit.

Gjithashtu, nė kėtė aktivitet u ekspozuan disa punė artistike tė nxėnėsve tė Liceut Artistik nė Tiranė dhe studentėve tė Universitetit tė Arteve, tė cilat ishin krijuar me materiale tė ricikluara.
 

._dsc2485.   ._dsc4363.
._dsc2481.
._dsc4597. ._dsc4475. ll
._dsc4527. ._dsc4560. ._dsc4439.

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.