.logoal_copy_1.
   
 

Aplikacioni Albanian Money


Albanian Money ėshtė aplikacioni i parė zyrtar i Bankės sė Shqipėrisė, i cili synon tė informojė dhe edukojė publikun e gjerė mbi paranė shqiptare nė pėrgjithėsi, si dhe elementėt e saj tė sigurisė nė veēanti. Nė formė interaktive, ky aplikacion mundėson  shfaqjen e:

  • monedhave dhe kartėmonedhave shqiptare tė qarkullimit;
  • elementėve tė sigurisė sė kartėmonedhave;
  • kursit zyrtar tė kėmbimit valutor pėrkundrejt monedhės vendase Lekė, i cili pėrditėsohet nė mėnyrė automatike.
                    

Ky aplikacion ėshtė i pėrshtatshėm pėr pėrdorim nė web, si dhe mund tė shkarkohet nga tė gjithė telefonat me sistem operimi IOS (iphone, ipad, ipod), android (samsung) dhe pajisje tablet.


Pėr mė shumė shkarko aplikacionin:

   
  .app_icon_1.              
   Albanian Money

  

  .en_generic_rgb_wo_60.

Njė video promovuese tė kėtij aplikacioni mund ta shihni mė poshtė:

Get the Flash Player to see this player.

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.