.logoal_copy_1.
   
 

Hyrje

Botimet e Bankės sė Shqipėrisė ofrojnė informacion tė zgjeruar e tė pėrditėsuar mbi ekonominė shqiptare dhe atė botėrore; mbi zhvillimet nė sistemin bankar dhe atė financiar; stabilitetin financiar e paranė; ndryshimet e pasurimet e legjislacionit bankar dhe tė kuadrit tė tij rregullator; si dhe mbi ēėshtje tė tjera, duke u konsoliduar kėshtu si burim informacionesh tė sakta dhe tė besueshme pėr publikun.

Botimet e Bankės sė Shqipėrisė klasifikohen sipas periodicitetit tė publikimit, nė botime periodike dhe joperiodike.

 

Botimet periodike

.kopertina rv 2016 shqip.

 Raporti Vjetor

.shqip anglisht final 2017_i flat - copy.   Raporti i Politikės
Monetare

.cover i hapur gashtemujor 1 2015. Raporti i Stabilitetit
Financiar

.cover shqip 2016_copy_1.  Raporti Vjetor i
Mbikėqyrjes

foto_BZ.gif   Buletini Zyrtar

.untitled-1. Raporti Mujor
Statistikor


.te rejat shkencore.Tė rejat shkencore
nė BSH

.logo bq. Revista Bankingu
Qendror

.revista ekonomike_kopertina.  Revista
Ekonomike

 

Botimet joperiodike

.cover 03_nga dy anet shqip.  Botimet e
Konferencave

.001 kapak_celiku boka hashorva_shqip.   Kėrkime dhe
Materiale Studimore 

  Kolana juridike
dhe rregullative

.untitle.Vrojtime

bsh qendrore 2008 Botime Edukative

                                                                                                   

 

Tre mėnyra pėr tė siguruar publikimet e Bankės sė Shqipėrisė:

 

Shkarko direkt nga interneti, duke klikuar mbi botimin e dėshiruar.

Pėrfito nga regjistrimi ONLINE  pėr tė marrė automatikisht botimet nė format elektronik.

Regjistrohu nė listėn e shpėrndarjes postare, duke plotėsuar e dėrguar formularin public@bankofalbania.org ose nė faks (04) 22 23 558. 

Pėr mė shumė:

 

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.