.logoal_copy_1.
   
 

Besimi konsumator dhe ekonomia shqiptare - njė urė e re informacioni

Data e prodhimit: 03.10.2007
Data e shtypjes: 03.10.2007
Autori: Doriana Lama, Klodiana Istrefi
 

Kategoria e materialit

Publikime tė tjera jo periodike, Materiale Diskutimi
 

Pėrshkrim i shkurtėr

Ky material synon tė prezantojė lexuesin me vrojtimin tremujor tė Besimit tė Konsumatorit nė Shqipėri dhe rezultatet qė ka treguar ai, qė nga fillimi i kryerjes sė vrojtimit nė vitin 2003. Nė material diskutohet metodologjia pėr ndėrtimin e Treguesit tė Besimit tė Konsumatorit, produkti kryesor i vrojtimit, i cili pėrdoret pėr tė identifikuar ndryshime nė ndjesinė e konsumatorit ndaj zhvillimit ekonomik tė vendit.

Publikimi i plotė (571.58 KB)

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.