.logoal_copy_1.
   
 

Buletini i Bilancit tė Pagesave - 2004


Situata e favorshme ekonomike nė vend gjatė vitit 2004 ėshtė reflektuar edhe nė fushėn e transaksioneve me jashtė. Deficiti korent ėshtė zvogėluar nė 5 pėr qind tė PBB-sė nga 7 pėr qind nė vitin 2003. Pėrmirėsimi i pozicionit tė deficitit korent ėshtė ndikuar nga pėrmirėsimi i nd...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 04.07.2005
Zhvillimet kryesore nė sektorin e jashtėm tė ekonomisė shqiptare mund tė pėrgjithėsohen nė njė aktivitet intensiv nė sektorin e jashtėm, tė shprehur nė rritjen e konsiderueshme tė tė ardhurave dhe tė shpenzimeve korente......
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 05.06.2005
Bilanci i pėrgjithshėm i pagesave, pėr vitin 2004, rezultoi me njė tepricė prej 288 milionė dollarėsh. Hyrjet neto tė kapitalit regjistruan njė nivel rekord nė 531 milionė dollarė, duke mundėsuar plotėsisht financimin e deficitit korent, si dhe kanė ēuar nė rritje tė rezervės val...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 21.03.2005
Bilanci i pėrgjithshėm i pagesave, pėr nėntėmujorin e vitit 2004 rezultoi me njė tepricė prej 228 milionė usd. Flukset hyrėse tė kapitalit kanė qenė plotėsisht tė mjaftueshme pėr tė pėrballuar......
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 25.01.2005
Ekspansioni i shkėmbimeve nė aktivitetin tregtar, deficiti i lartė i llogarisė korente, rritja e njėkohshme e detyrimeve dhe mjeteve financiare ndaj botės e shoqėruar me rritjen e rezervave tė autoritetit monetar, pėrshkruajnė nė vija......
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 04.11.2004
Bilanci i pagesave tė Shqipėrisė, gjatė tremujorit tė parė tė vitit 2004, nė krahasim me tremujorin e parė tė vitit tė kaluar, ėshtė karakterizuar nga kėto zhvillime kryesore......
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 13.07.2004

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.