.logoal_copy_1.
   
 

Botime Kėrkimore

 

Banka e Shqipėrisė synon tė mbėshtesė procesin vendimmarrės tė saj nė themele tė forta dijesh dhe njohurish, tė testuara mbi ekonominė shqiptare. Investimi nė krijimin e kapaciteteve tė shėndosha kėrkimore, ndihmon nė rritjen cilėsore tė punės, tė reputacionit dhe tė besueshmėrisė sė Bankės sė Shqipėrisė, si njė institucion qė zotėron metodologjitė bashkėkohore dhe njohuritė e nevojshme pėr tė garantuar ekuilibrat makroekonomikė tė vendit. Pėr kėto arsye, zhvillimi aktiv i kėrkimit shkencor, zė njė vend parėsor nė strategjinė e zhvillimit tė Bankės sė Shqipėrisė.

 

Punėt kėrkimore tė Bankės sė Shqipėrisė publikohen nė formėn e kėtyre botimeve:

 

.revista ekonomike_kopertina.   

Revista Ekonomike

Revista me frekuencė gjashtėmujore, pėrmban artikuj dhe punė kėrkimore tė punonjėsve tė Bankės sė Shqipėrisė me analiza tė lidhura me njė gamė tė gjerė temash ekonomike dhe financiare, si dhe tė dhėna mbi Bankėn e Shqipėrisė dhe sistemin bankar shqiptar. Pėr mė shumė...

 

 

 

 

 

 

 

.te rejat shkencore.

  

Tė rejat shkencore nė Bankėn e Shqipėrisė

Revista me frekuencė gjashtėmujore “Tė rejat shkencore nė Bankėn e Shqipėrisė”, ka pėr qėllim informimin nė lidhje me materialet studimore tė sapopėrfunduara apo ato nė proces, materialet e  prezantuara nė aktivitetin “Seminaret e sė Premtes” apo nė aktivitete tė tjera tė organizuara nga Banka e Shqipėrisė. Pėr mė shumė...

 

 

 

 

 

 

 

 

.001 kapak_celiku boka hashorva_shqip.

  

Materiale studimore

Materialet studimore pėrfshijnė studime, analiza kėrkimore mbi ēėshtje tė ndryshme, tė cilat prekin aspekte teorike dhe praktike me rėndėsi pėr zhvillimet ekonomike, pėr jetėn aktuale financiare tė vendit dhe pritjeve pėr zhvillim. Ato pėrgatiten nga punonjėsit e Bankės sė Shqipėrisė, pikėpamjet e tė cilėve nuk janė domosdoshmėrisht ato tė Bankės sė Shqipėrisė. Pėr mė shumė... 

 

 

 

 

 

 

 

 

.cover 03_nga dy anet shqip.

  

Botime tė konferencave shkencore tė Bankės sė Shqipėrisė

Punimet e konferencave dhe takimeve shkencore tė organizuara nga Banka e Shqipėrisė pėrmblidhen nė botime tė veēanta, tė cilat pėrgatiten pėr tė prezantuar pikėpamjet e folėsve tė ftuar dhe pėrfundimet e arritura nė kėto aktivitete. Pėr mė shumė...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Botime tė tjera kėrkimore:

Botime tė kaluara:

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.