.logoal_copy_1.
   
 

Buletini i Bilancit tė Pagesave - 2006


Sektori i jashtėm i ekonomisė, gjatė vitit 2006, paraqitet me njė bilanc negativ nė llogarinė korente, shkaktuar kryesisht nga njė deficit i lartė tregtar. Flukset hyrėse nė kapitale kanė qenė tė mjaftueshme pėr kompensimin e deficitit korent, duke mundėsuar njė bilanc tė pėrgjit...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 23.07.2007
Bilanci i pėrgjithshėm i pagesave pėr tremujorin e parė tė vitit 2007, rezultoi me njė tepricė prej 14.5 milionė eurosh. Flukset hyrėse tė kapitalit kanė pėrballuar rreth 92 pėr qind tė deficitit korent si dhe kanė ēuar nė rritjen e rezervės sė autoritetit monetar....
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 18.06.2007
Bilanci i pėrgjithshėm i pagesave pėr vitit 2006 rezultoi me njė tepricė prej 207 milionė eurosh. Flukset hyrėse tė kapitalit kanė qenė plotėsisht tė mjaftueshme pėr tė pėrballuar nivelin e deficitit korent....
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 08.03.2007
Bilanci i pėrgjithshėm i pagesave pėr nėntėmujorin e parė tė vitit 2006, rezultoi me njė tepricė prej 121.1 milionė eurosh. Flukset hyrėse tė kapitalit mundėsuan nė masėn 71.4 pėr qind financimin e deficitit korent....
Publikuar nga Sektori i BIlancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 25.01.2007
Bilanci i pėrgjithshėm i pagesave pėr gjashtėmujorin e parė tė vitit 2006 rezultoi me njė tepricė prej 45 milionė eurosh. Flukset hyrėse tė kapitalit mundėsuan nė masėn 70 pėr qind financimin e deficitit korent....
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 15.11.2006
Bilanci i pėrgjithshėm i pagesave pėr tremujorin e parė tė vitit 2006 rezultoi me njė tepricė prej 15.6 milionė eurosh. Flukset hyrėse tė kapitalit kanė pėrballuar rreth 56 pėr qind tė deficitit korent dhe kanė ēuar nė rritjen e rezervės sė autoritetit monetar...
Publikuar nga Departamenti i Statistikės nė 14.07.2006

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.