.logoal_copy_1.
   
 

Buletini i Bilancit tė Pagesave - 2007

 


Sektori i jashtėm i ekonomisė, gjatė vitit 2007 ėshtė karakterizuar nga njė fluks i madh i shkėmbimeve tregtare, me njė vėllim tė pėrgjithshėm prej 3.7 miliardė eurosh, i vlerėsuar ky 26 pėr qind mė i lartė se ai i vitit paraardhės. Deficiti tregtar arriti vlerėn e 2.1 miliardė e...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 24.07.2008
Bilanci i pėrgjithshėm i pagesave pėr tremujorin e parė tė vitit 2008 rezultoi me njė pakėsim mjetesh valutore prej 25.7 milionė eurosh. Flukset hyrėse neto tė kapitalit kanė pėrballuar rreth 73 pėr qind tė deficitit korent....
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 19.06.2008
Bilanci i pėrgjithshėm i pagesave pėr vitin 2007 rezultoi me njė tepricė prej 149 milionė eurosh. Flukset hyrėse tė kapitalit kanė pėrballuar me rreth 96 pėr qind nivelin e deficitit korent......
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 08.04.2008
Sektori i jashtėm i ekonomisė, pėr nėntėmujorin e parė tė vitit 2007, paraqitet me njė bilanc tė thelluar negativ nė llogarinė korente, shkaktuar nga njė deficit i lartė tregtar. Flukset hyrėse nė kapitale kanė qenė tė mjaftueshme pėr kompensimin e deficitit korent, duke mundėsua...
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 23.11.2007
Bilanci i pėrgjithshėm i pagesave pėr gjashtėmujorin e parė tė vitit 2007 rezultoi me njė tepricė prej 37.6 milionė eurosh. Flukset hyrėse tė kapitalit mundėsuan nė masėn 88.6 pėr qind financimin e deficitit korent....
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 13.09.2007
Sektori i jashtėm i ekonomisė, gjatė vitit 2006, paraqitet me njė bilanc negativ nė llogarinė korente, shkaktuar kryesisht nga njė deficit i lartė tregtar. Flukset hyrėse nė kapitale kanė qenė tė mjaftueshme pėr kompensimin e deficitit korent, duke mundėsuar njė bilanc tė pėrgjit...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 23.07.2007
Bilanci i pėrgjithshėm i pagesave pėr tremujorin e parė tė vitit 2007, rezultoi me njė tepricė prej 14.5 milionė eurosh. Flukset hyrėse tė kapitalit kanė pėrballuar rreth 92 pėr qind tė deficitit korent si dhe kanė ēuar nė rritjen e rezervės sė autoritetit monetar....
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 18.06.2007

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.