.logoal_copy_1.
   
 

Buletini Ekonomik - Euro dhe kursi ligjor i saj

Data e prodhimit: 15.04.2001
Data e shtypjes: 15.04.2001
Autori: Neritan Kallfa
 

Kategoria e materialit

Publikime Periodike, Buletini Ekonomik
 

Pėrshkrim i shkurtėr

Nė 1 janar 2002, kartėmonedhat dhe monedhat euro do tė kenė kurs ligjor nė 12 vendet anėtare tė Bashkimit Evropian. Pėrdorimi i euros ka efekte jo vetėm pėr Bashkimin Evropian, por edhe pėr vendet e tjera nė ose jashtė Evropės

Publikimi i plotė (38.57 KB)

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.