.logoal_copy_1.
   
 

Buletini Ekonomik

foto_Bul_Ekon.jpg

Buletini Ekonomik pėrmbledh analiza, vlerėsime qė kanė tė bėjnė me politikėn monetare tė Bankės sė Shqipėrisė si dhe informacione tė ndryshme mbi sistemin bankar. Ky publikim ka njė frekuencė tremujore dhe pėrmban: raportet periodike tė politikės monetare, tė cilėt botohen nė zbatim tė kėrkesave tė ligjit nė fuqi “Pėr Bankėn e Shqipėrisė”; prezencėn e administratorėve tė Bankės sė Shqipėrisė nė publik; artikuj tė ndryshėm qė trajtojnė ēėshtje ekonomike, financiare apo juridike; rezultate tė vrojtimeve tė kryera nga Banka e Shqipėrisė; listėn e bankave tė nivelit tė dytė qė kanė marrė licencė pėr tė operuar nė Republikėn e Shqipėrisė, adresat dhe kontaktet e tyre; strukturėn organizative dhe drejtuesit e Bankės sė Shqipėrisė (anėtarėt e Kėshillit Mbikėqyrės dhe drejtorėt e departamenteve).

Buletini Ekonomik ėshtė publikim tremujor dhe botohet nė gjuhėt shqipe e angleze. Numri i parė i tij ėshtė publikuar nė qershor 1998. Qė nga viti 2003, ai ėshtė i disponueshėm i plotė nė faqen e internetit, ndėrsa pėr vitet e tjera janė publikuar vetėm artikujt.

Buletini Ekonomik ndėr vite:

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

  

 

Buletini i fundit - Dhjetor 2009

Pėrmbajtja:

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.