.logoal_copy_1.
   
 

Buletini i Bankės sė Shqipėrisė

.cover-buletini-shqip.

Qė nga viti 1998, shumė prej jush janė mėsuar tė marrin ēdo tre muaj Buletinin Ekonomik tė Bankės sė Shqipėrisė, i cili pėrmes analizave dhe vlerėsimeve tė tij, ju ka ndihmuar tė njiheni me zhvillimet nė ekonominė e jashtme dhe atė vendase, ndikimet nė inflacion dhe politikėn monetare tė ndjekur nga Banka pėr mbajtjen nėn kontroll tė tij. Pjesė e Buletinit Ekonomik kanė qenė edhe materiale tė tjera tė larmishme, qė kanė pasqyruar punėn dhe studimet e ekspertėve tė bankės qendrore ndėr vite.

Nė kuadėr tė politikės sė saj pėr informimin e publikut, Banka e Shqipėrisė tregohet vazhdimisht e kujdesshme nė rishikimin dhe pėrmirėsimin e botimeve tė saj. Nga viti 2010, serisė sė botimeve tona i shtohet njė botim i ri: Buletini i Bankės sė Shqipėrisė, me njė periodicitet gjashtėmujor. Buletini nė fjalė vjen te ju si rrjedhojė e ristrukturimit tė Buletinit Ekonomik, ku deklarata e politikės monetare tashmė publikohet si raport tremujor mė vete.
 

 

Buletini i Bankės sė Shqipėrisė ndėr vite:

2014

2013

2012

2011

2010

Buletini i Bankės sė Shqipėrisė, 6M-2 2014

 

Pėrmbajtja:

 

 

 

 

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.