.logoal_copy_1.
   
 

Buletini i Bankės sė Shqipėrisė, 6M-1 2012

Data e prodhimit: 13.08.2012
Data e shtypjes: 13.08.2012
Autori: Banka e Shqipėrisė
 

Kategoria e materialit

Publikime Periodike, Buletini Ekonomik
 

Pėrshkrim i shkurtėr

Tė nderuar lexues, qė nga viti 1998, shumė prej jush janė mėsuar tė marrin ēdo tre muaj Buletinin Ekonomik tė Bankės sė Shqipėrisė, i cili pėrmes analizave dhe vlerėsimeve tė tij, ju ka ndihmuar tė njiheni me zhvillimet nė ekonominė e jashtme dhe atė vendase, ndikimet nė inflacion dhe politikėn monetare tė ndjekur nga Banka pėr mbajtjen nėn kontroll tė tij. Pjesė e Buletinit Ekonomik kanė qenė edhe materiale tė tjera tė larmishme, qė kanė pasqyruar punėn dhe studimet e ekspertėve tė bankės qendrore ndėr vite.

Publikimi i plotė (4.54 MB)

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.