.logoal_copy_1.
   
 

BANKA E SHQIPĖRISĖ

Departamenti i Operacioneve Monetare


DEKLARATĖ PĖR SHTYP
Mbi ndėrhyrjet nė tregun e parasė dhe nė tregun valutor gjatė tremujorit tė tretė tė vitit 2016


Data e publikimit 10.01.2017


1.1. Operacione tė tregut tė hapur

Gjatė tremujorit tė tretė tė vitit 2016, ndėrhyrjet nė tregun e parasė konsistojnė nė operacione tė tregut tė hapur pėr injektim tė pėrkohshėm tė likuiditetit, si dhe nė transaksione blerjesh me tė drejta tė plota tė bonove tė thesarit pėr portofolin e BSH-sė, me synim zėvendėsimin e portofolit tė saj tė shitur nė tremujorin e parė tė vitit 2016, si dhe uljen e pėrqėndrimit tė ekspozimeve tė larta tė bonove tė thesarit nė portofolin e Bankės sė Shqipėrisė.

Lexo tekstin e plotė

 

 

back
Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.