.logoal_copy_1.
   
 

BANKA E SHQIPĖRISĖ

Departamenti i Operacioneve Monetare


DEKLARATĖ PĖR SHTYP
Mbi ndėrhyrjet nė tregun e parasė dhe nė tregun valutor gjatė tremujorit tė dytė tė vitit 2017


Data e publikimit 13.10.2017


1.1. Operacione t ė tregut t ė hapur

Gjatė tremujorit tė dytė tė vitit 2017, Banka e Shqipėrisė ka ndėrhyrė nė tregun e parasė nėpėrmjet operacioneve tė tregut tė hapur pėr injektim likuiditeti. Ndėrkohė, me qėllim administrimin e portofolit tė saj tė bonove tė thesarit ka kryer veprime nė treg sekondar.

Lexo tekstin e plotė

 

 

back
Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.