.logoal_copy_1.
   
 

Deklarata tė Bankės sė Shqipėrisė mbi ndėrhyrjet nė tregun e parasė dhe atė valutor

 

2017     2016     2015      2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006     2005     2004     2003


Deklarata mbi ndėrhyrjet nė tregun e parasė dhe nė tregun valutor informon publikun, mbi operacionet e pėrdorura nga Banka e Shqipėrisė me qėllim zbatimin e politikės monetare dhe mbi flukset valutore nga operacionet e bankės qendrore me tė tretėt. Objektivi i ndėrhyrjeve nė tregun e parasė ėshtė menaxhimi i likuiditetit nė sistemin bankar pėr pėrafrimin e normave tė interesit nė tregut ndėrbankar me normėn bazė tė vendosur nga Kėshilli Mbikėqyrės. Veprimet nė tregun valutor synojnė tė bėjnė transparente pėr publikun flukset valutore nė Bankėn e Shqipėrisė, pėrfshirė veprimet me bankat tregtare nė zbatim tė politikės sė ndėrhyrjeve nė tregun valutor nė kushtet e regjimit fleksibėl tė kursit tė kėmbimit. Kjo deklaratė tremujore publikohet 3 muaj pasi ka pėrfunduar ndėrhyrja pėrkatėse.


2017


 

2016

20152014 

2013
2012


 

2011


 

 

2010


 

 

2009


 

 

2008


 

 

2007


 

 

2006


 

 

2005


 

 

2004


 

 

2003


Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.