.logoal_copy_1.
   
 

Publikime 2012


Nė kėtė faqe do tė gjeni tė gjitha llojet e publikimeve tė Bankės sė Shqipėrisė tė publikuara gjatė vitit 2012 e tė renditura kronologjikisht.


This collection of papers by Ardian Fullani, Governor of the Bank of Albania, explores the challenges facing Albania’s economy in the wake of the global and euro area crises. It is based on presentations made by Governor Fullani at regional seminars in Oxford and Tirana, wh...
Publikuar nga Bank of Albania nė 10.12.2012
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni tė gjitha vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė gjatė vitit 2012....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 28.12.2012
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė datat 12.12.2012 dhe 20.12.2012....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 28.12.2012
Raporti Statistikor - Tetor '12...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave nė 28.12.2012
Kriza e fundit financiare tregoi se rreziku i kredisė ėshtė burim i rėndėsishėm rreziku pėr sistemin financiar (Thoraval 2006, Moretti dhe tė tjerė, 2008). Thoraval (2006) vė nė dukje se rreziku i kredisė i lidhur me falimentimet e kompanive dhe pasiguritė makroekonomike pėrbėn 8...
Publikuar nga Hilda Shijaku, Kliti Ceca nė 17.08.2012
Raporti Statistikor - Shtator 2012...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave nė 10.12.2012
Raporti Statistikor - Gusht '12...
Publikuar nga Departamenti i Statistikave nė 10.12.2012
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nga data 31.10.2012 deri 27.11.2012...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 05.12.2012
Si pasojė e situatės sė vėshtirė nė ekonominė botėrore, dhe veēanėrisht nė eurozonė, ekonomia shqiptare ėshtė pėrballur me njė ambient botėror sfidues gjatė nėntė muajve tė parė tė vitit 2012. Pavarėsisht ndikimit negativ nė ritmet e rritjes ekonomike, stabiliteti financiar dhe ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 05.12.2012
Ky material pėrpiqet tė vlerėsojė nivelin “normal” tė qėndrueshmėrisė sė llogarisė korrente nė Shqipėri. Pėr kėtė qėllim ėshtė aplikuar kuadri kontabėl i zhvilluar nga Lane dhe Milesi-Ferretti (2006) dhe vlerėsimi me anė tė teknikave ekonometrike tė mbėshtetura nė tė ...
Publikuar nga Ilir Vika nė 15.08.2012

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.