.logoal_copy_1.
   
 

Tė dhėnat e lidhura me Fondin Monetar Ndėrkombėtar


Fondi Monetar Ndėrkombėtar krijon dhe mban bazė tė gjerė tė dhėnash me kuadėr tė pėrbashkėt metodologjik, duke mundėsuar monitorimin e vazhdueshėm tė treguesve makroekonomikė kombėtarė tė sektorėve realė, fiskalė, financiarė dhe tė jashtėm tė vendeve anėtare. Tė dhėnat publikohen nė internet dhe nė kėtė mėnyrė janė tė arritshme edhe pėr palėt e tjera tė interesuara.

Pėr mė shumė:

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.