.logoal_copy_1.
   
 

Dokumenti i Politikės Monetare

Dokumenti i politikės monetare pėrshkruan parimet kryesore tė kėsaj politike tė miratuar nga Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė pėr njė vit. Mė poshtė ju mund tė lexoni dokumentet e politikės monetare nė vite.

 


Ky dokument pėrshkruan strategjinė e politikės monetare - parimet kryesore mbi tė cilat mbėshtetet hartimi dhe zbatimi i politikės monetare nė Bankėn e Shqipėrisė - si dhe paraqet kanalet kryesore tė komunikimit tė saj. Dokumenti zbėrthen nė terma konkretė dhe transparentė objekt...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 04.02.2015
Dokumenti i Politikės Monetare pėr periudhėn 2012-2014 ėshtė hartuar nė vazhdim tė Dokumenteve tė Politikės Monetare gjatė periudhės 2004-2011. Ai bashkėrendohet me programin e pėrgjithshėm afatmesėm tė zhvillimit tė vendit si dhe me Strategjinė Afatmesme tė Bankės sė Shqipėrisė....
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 04.01.2012
Me anė tė Dokumentit tė Politikės Monetare, Banka e Shqipėrisė shpjegon publikisht objektivin e saj, duke e pėrkufizuar atė nė terma sasiorė, duke pėrcaktuar kohėzgjatjen e tij, duke pėrshkruar kriteret dhe treguesit tė cilėt do tė udhėheqin vendimmarrjen e Bankės sė Shqipėrisė n...
Publikuar nga Departamenti i Politikes Monetare nė 30.06.2010
Dokumenti i Politikės Monetare pėr vitin 2008 ėshtė hartuar nė vazhdim tė strategjisė aftamesme “Zhvillimi i Bankės sė Shqipėrisė nė periudhėn 2006- 2008”, tė Dokumenteve tė Politikės Monetare pėr periudhėn 2004-2007 dhe bashkėrendohet me programin e pėrgjithshėm afat...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 04.01.2008
Hartimi, miratimi dhe zbatimi i politikės monetare ėshtė e drejtė ekskluzive e Bankės sė Shqipėrisė, si autoriteti monetar i Republikės sė Shqipėrisė. Politika monetare ideoet dhe zbatohet nė funksion tė pėrmbushjes sė objektivit kryesor: arritjes dhe ruajtjes sė stabilitetit tė ...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 08.01.2007
Nė kėtė dokument, Banka e Shqipėrisė detajon tė gjitha elementet konkrete tė politikės monetare pėr vitin 2006, veēanėrisht nė fushėn e objektivave tė politikės monetare dhe tė kuadrit operacional tė saj. Ky dokument shėrben si bazė pėr orientimin e koordinimit tė politikės monet...
Publikuar nga Departamenti i Politikes Monetare nė 28.12.2005
Banka e Shqipėrisė, si autoriteti monetar i Republikės sė Shqipėrisė, ėshtė institucioni pėrgjegjės pėr hartimin, pėr miratimin dhe pėr zbatimin e politikės monetare. Politika monetare hartohet nė funksion tė pėrmbushjes sė objektivit kryesor tė Bankės sė Shqipėrisė, arritjes dhe...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 28.12.2005
Banka e Shqipėrisė ėshtė institucioni i vetėm nė Republikėn e Shqipėrisė pėrgjegjės pėr hartimin, pėr miratimin dhe pėr zbatimin e politikės monetare. Politika monetare hartohet nė funksion tė pėrmbushjes sė objektivit kryesor tė Bankės sė Shqipėrisė, arritjes dhe ruajtjes sė sta...
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 31.12.2003


Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.