.logoal_copy_1.
   
 

Kalendari i festave zyrtare pėr vitin 2017


Bankat janė tė mbyllura ditėve tė shtuna dhe tė diela si dhe nė ditėt e festave zyrtare nė vijim.

 • 01 dhe 02 Janar Festat e Vitit tė Ri

 • 14 Mars Dita e Verės

 • 22 Mars Dita e Nevruzit

 • 16 Prill E diela e Pashkėve Katolike & E diela e Pashkėve Ortodokse

 • 17 Prill (E hėna e Pashkėve Katolike & E hėna e Pashkėve Ortodokse)*

 • 01 Maj Dita Ndėrkombėtare e Punėtorėve

 • 25 Qershor **Dita e Bajramit tė Madh

 • 26 Qershor (E hėna e Bajramit tė Madh)*

 • 1 Shtator **Dita e Kurban Bajramit

 • 19 Tetor Dita e Lumturimit tė Nėnė Terezės

 • 28 Nėntor Dita Flamurit dhe e Pavarėsisė

 • 29 Nėntor Dita e Ēlirimit

 • 08 Dhjetor Dita Kombėtare e Rinisė

 • 25 Dhjetor Krishtlindjet


*Nė zbatim tė vendimit tė miratuar nė mbledhjen e Kėshillit tė Ministrave, datė 23.11.2017, “Pėr caktimin e ditės sė hėnė, datė 27 nėntor 2017, ditė pushimi”, dita e hėnė datė 27.11.2017 ėshtė pushim.

*Nė rastet kur festat zyrtare bie nė ditėt e pushimit javor (e shtunė ose e diel), dita e hėnė ėshtė ditė pushimi.

**Shėnim: Data e festave tė Kurban Bajramit dhe Bajramit tė Madh mund tė ndryshojė sipas kalendarit hėnor. Nė rast se do tė ketė ndryshime, do tė viheni nė dijeni me njė njoftim tė dytė.

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.