.logoal_copy_1.
   
 

Kalendari i festave zyrtare pėr vitin 2018

Bankat janė tė mbyllura ditėve tė shtuna dhe tė diela si dhe nė ditėt e festave zyrtare nė vijim.

 • 01 dhe 02 Janar  Festat e Vitit tė Ri

 • 14 Mars Dita e Verės

 • 22 Mars Dita e Nevruzit

 • 01 Prill* E diela e Pashkėve Katolike

 • 08 Prill* E diela e Pashkėve Ortodokse

 • 01 Maj Dita Ndėrkombėtare e Punėtorėve

 • 15 Qershor** Dita e Bajramit tė Madh ¹

 • 21 Gusht** Dita e Kurban Bajramit

 • 19 Tetor Dita e Lumturimit tė Nėnė Terezės

 • 28 Nėntor Dita Flamurit dhe e Pavarėsisė

 • 29 Nėntor Dita e Ēlirimit

 • 08 Dhjetor * Dita Kombėtare e Rinisė

 • 25 Dhjetor Krishtlindjet


*Nė rastet kur festat zyrtare bie nė ditėt e pushimit javor (e shtunė ose e diel), dita e hėnė ėshtė ditė pushimi.

**Shėnim: Data e festave tė Kurban Bajramit dhe Bajramit tė Madh mund tė ndryshojė sipas kalendarit hėnor. Nė rast se do tė ketė ndryshime, do tė viheni nė dijeni me njė njoftim tė dytė.

 ¹Pėrditėsuar mė 18 dhjetor 2017

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.