.logoal_copy_1.
   
 

Fjalime - 2003

 

2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006     2005     2004     2003    2002    2001     2000     1999

 


Ashtu siē ėshtė bėrė tashmė traditė, politika monetare e Bankės sė Shqipėrisė ėshtė pjesė pėrbėrėse e programit tė pėrgjithshėm tė zhvillimit ekonomik tė vendit. Si e tillė, ajo nuk mund tė jetė gjė tjetėr veēse njė tėrėsi vendimesh dhe masash tė cilat, nė harmoni me politikat e ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 16.12.2003
Ekonomia shqiptare gjatė vitit 2003 duket se i ėshtė kthyer ritmeve tė rritjes sė saj potenciale, pas ngadalėsimit tė vėrejtur nė vitin 2002. Tregues tė ndryshėm pėrgjithėsisht nxjerrin nė pah se parashikimi i rritjes ekonomike pėr vitin 2003, rreth 6 pėr qind, mbetet njė mundėsi...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 26.11.2003
Nė prag tė festave tė fundvitit, tė gjithė jemi dėshmitarė tė rritjes sė ēmimeve, qė vjen si pasojė e rritjes sė kėrkesės sė pėrgjithshme. Kjo ėshtė ekonomia e tregut mund tė mendojė dikush. Kjo ėshtė e drejta e secilit pėr tė fituar qė, nga ana tjetėr, shoqėrohet me tė drejtėn e...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 21.11.2003
Fjala e Guvernatorit tė Bankės sė Shqipėrisė, Prof. Dr. Shkėlqim Cani nė takimin e diskutimit Zėvendėsimi i Cash-it me Mjete Alternative Pagese:Avantazhet dhe Problemet". ...
Konflikti nė Irak, nė njė vėshtrim tė shpejtė mund tė konsiderohet se ėshtė jashtė njė ndikiminė ekonominė shqiptare. Shteti shqiptar ka mbėshteur aleatėt,ku do tė pėrmendja tre mė kryesorėt, SHBA, Britaninė e Madhe dhe Spanjėn, si poltikisht ashtu edhe nėpėrmjet ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 15.10.2003
Artikull i Guvernatorit, z.Shkėlqim Cani, nė revistėn "Monitor", nr.50 (2003)...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 17.09.2003
Prezantimi i Guvernatorit nė Konferencėn e 4-t tė Bankės sė Shqipėrisė "Ekonomia shqiptare: Arritjet dhe sfidat e politikės ekonomike", Sarandė, 11-12 shtator 2003...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 12.09.2003
Pėrpara se t’i jap fjalėn z. Kemal Dervis mė lejoni tė them disa fjalė pėr kėtė mik tė madh tė Shqipėrisė dhe tė shqiptarėve. ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 12.09.2003
Jam shumė i lumtur qė pėrshėndes tė pranishmit e nderuar tė kėsaj salle, miqtė dhe bashkėpunėtorėt e mi, ata qė vazhdimisht kanė kontribuar nė foltoret e konferencave tona tė pėrvitshme dhe tė ata qė janė pėr herė tė parė nė auditorin e sivjetshėm ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 11.09.2003
Kumtesė e mbajtur nga Guvernatori, Z.Shkėlqim Cani, nė Sesionin e 54-t tė Statistikave tė Institutit Ndėrkombėtar tė Statistikave, Berlin, 19 gusht 2003...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 19.08.2003

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.