.logoal_copy_1.
   
 

Fjalime - 2004

 

2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006     2005     2004     2003    2002    2001     2000     1999

 


Ėshtė kėnaqėsi e veēantė sa herė qė mė jepet rasti tė vizitoj qytetin e Korēės dhe kėtė ndjesi mė vjen mirė ta pranoj qė po e ndjej edhe nė kėto momente. Qėllimi i kėtij takimi tė sotėm ėshtė......
Publikuar nga DEPARTAMENTI MARRĖDHĖNIEVE PUBLIKE nė 16.12.2004
Takimin e sotėm e konsideroj si njė rast tė veēantė qė na jepet tė dy komuniteteve, atij bankar dhe tė biznesit, pėr tė hapur njė kapitull tė ri komunikimi dhe bashkėpunimi, njė marrėdhėnie tė re, tė bazuar nė pėrfitim dhe besim reciprok......
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 13.12.2004
Do te doja tė shprehja kėnaqėsinė time pėr pjesėmarrjen nė kėtė takim tematika e tė cilit ka qene me mjaft interes per mua dhe jo rastėsisht nė prononcimin tim te pare publik e kam shprehur......
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 08.12.2004
Ju falenderoj qė jeni kėtu tė pranishėm nė njė eveniment tė rėndėsishėm tė Bankės sė Shqipėrisė dhe tė sistemit bankar shqiptar. Ndjehem i nderuar qė mė takon mua privilegji i prezantimit tė kėtij projekti......
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 18.11.2004
Banka e Shqipėrisė ka identifikuar si njė prej prioriteteve tė saj reduktimin e “cash”-it nė ekonomi nisur nga niveli shqetėsues qė ka ky fenomen pėr Shqipėrinė. Paraja jashtė bankave ndaj agregatit monetar M3 aktualisht shėnon rreth 26 pėr qind....
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 09.08.2004
Shumė vende me ekonomi nė zhvillim, pėrfshirė edhe Shqipėrinė, deklarojnė por nuk janė tė detyruara tė mbajnė njė shėnjestrim tė inflacionit si objektiv final tė politikės monetare. Ndėrkohė, zbatimi regjimit tė politikės monetare tė “Targetimit tė Inflacionit” po shtrihet gjithm...
Banka e Shqipėrisė filloi mė 10 nėntor tė vitit tė kaluar njė fushatė publike duke synuar zėvendėsimin e veprimeve me para nė dorė (cash) me veprime nėpėrmjet sistemit bankar. Argumenti shqetėsues jo vetėm pėr Bankėn e Shqipėrisė por edhe pėr Qeverinė, pėr institucionet financiar...
Publikuar nga Zėdhėnėsi nė 26.05.2004
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė nė mbledhjen e djeshme, mori vendimin e rėndėsishėm pėr miratimin e aksionerit tė ri tė Bankės sė Kursimeve, Raiffeisen Bank. Po dje, Kėshilli Mbikėqyrės mori edhe njė tjetėr vendim tė rėndėsishėm lidhur me Bankėn e Kursimeve, lejen pėr...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 15.04.2004
Sot paradite, Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z.Shkėlqim Cani, zhvilloi njė leksion me studentėt e Fakultetit Ekonomik tė Universitetit tė "Luigj Gurakuqi" tė Shkodrės, me temė "Ekonomia nė Raportin Vjetor tė Bankės sė Shqipėrisė - shpjegimi i strukturės dhe i tė dhėnave konk...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 09.04.2004
Ekonomia shqiptare gjatė vitit 2003 duket se i ėshtė kthyer ritmeve tė kėnaqshme tė rritjes ekonomike. Vlerėsimet paraprake tregojnė se PBB-ja, nė terma realė ėshtė rritur me 6 pėr qind gjatė vitit 2003, krahasuar me 4.7 pėr qind qė ishte nė vitin 2002. Rritja e aktivitetit ekono...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 06.04.2004

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.