.logoal_copy_1.
   
 

Fjalime - 2005

 

2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006     2005     2004     2003    2002    2001     2000     1999

 


Kam kėnaqėsinė qė jam sot kėtu sė bashku me Ministrin e Financave, z. Bode dhe zj. Laura Kodres, eksperte e Fondit Monetar Ndėrkombėtar dhe njė prej drejtuesve tė misionit FSAP, me rastin......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 15.12.2005
Pėr sa i pėrket kompanive tė sigurimit nuk mendojmė se ka potencialin pėr t’u kthyer nė firma piramidale. Ėshtė e vėrtetė qė ato janė ende tė reja dhe nuk janė nė nivelin e......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 15.12.2005
Ndihem i lumtur qė marr pjesė nė Konferencėn Mesdhetare Euro mbi Mikrokreditin, njė ngjarje e rėndėsishme, e cila lidhet me shpalljen e vitit 2005 nga Kombet e Bashkuara si “Viti ndėrkombėtar i mikrokreditit”......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 14.12.2005
Do tė doja ta pėrfundoja kėtė Forum duke thėnė sė pari e mbi tė gjitha, qė mendoj se kemi patur dy ditė me tė vėrtetė tė frytshme! Ishte njė kėnaqėsi e madhe pėr mua tė dėgjoja pikėpamjet tuaja......
Publikuar nga Departamenti i Marredhenieve me Jashte, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 02.12.2005
Ėshtė njė kėnaqėsi e madhe t’ju uroj mirėseardhjen nė Forumin e Hapur: “Parakushtet pėr Shėnjestrimin e Inflacionit nė Shqipėri”. Ndihem me tė vėrtetė i lumtur dhe krenar qė kam nderin t’iu uroj mirėseardhjen......
Publikuar nga Departamenti i Marredhenieve me Jashte, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 01.12.2005
Ēėshtja qė po diskutohet nė kėtė forum ėshtė me tė vėrtetė aktuale. Mjafton qė tė lexosh titujt kryesorė tė lajmeve pėr tė kuptuar pėrse administrimi i rrezikut ėshtė kaq i rėndėsishėm. Disa ngjarje na kujtojnė se......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE I KOMUNIKIMIT nė 11.11.2005
Ndihem i lumtur qė mė jepet mundėsia tė mbaj kėtė fjalim mbi njė temė kaq tė rėndėsishme, siē ėshtė ajo e mbikėqyrjes sė ndėrmjetėsuesve financiarė. Do tė doja tė filloja me disa......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME PUBLIKUN nė 27.10.2005
Ritmet premtuese tė rritjes sė kreditimit tė ekonomisė nga sektori bankar kohėt e fundit, tė bėjnė tė mendosh se takimet e shumta tė organizuara pėr tė afruar bankat me bizneset mė nė fund po japin......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME PUBLIKUN nė 20.10.2005
Sot ndjehem i nderuar qė nė kėtė takim jubilar tė shoh se si ėshtė rritur dhe konsoliduar Bankėn Kombėtare Tregtare dhe bashkė me tė i gjithė sistemi bankar nė Shqipėri......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME PUBLIKUN nė 18.10.2005
Ėshtė kėnaqėsi pėr mua qė tė marr pjesė nė kėtė ceremoni, e cila i kushtohet publikimit tė “Vjeshtė 2005” tė revistės ligjore “Ligji nė tranzicion”. Unė besoj se ky publikim i Bankės Evropiane pėr Rindėrtim dhe Zhvillim, do tė......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME PUBLIKUN nė 18.10.2005

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.