.logoal_copy_1.
   
 

Fjalime - 2006

 

2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006     2005     2004     2003    2002    2001     2000     1999

 


Gjej rastin tė falenderoj z. Balcerowicz dhe Bankėn Kombėtare tė Polonisė pėr ftesėn e bėrė. Ėshtė njė nder pėr mua qė marr pjesė nė kėtė diskutim dhe qė mė jepet mundėsia tė ndaj mendimet e mia lidhur me sfidat me tė cilat pėrballen vendet e ardhshme anėtare tė ERM II. ......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 15.12.2006
Do tė doja tė falenderoja “The Economist Conferences (Konferencat e Ekonomistit)” pėr ftesėn qė ato i bėnė Bankės sė Shqipėrisė, pėr tė marrė pjesė nė kėtė forum tė rėndėsishėm. Ėshtė njė kėnaqėsi e veēantė tė jemi kėtu sot. Tema e fjalės time do tė jetė: “Refor...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 08.12.2006
Kjo Tryezė mbi Inflacionin e Shėnjestruar ishte njė vazhdim i shkėlqyer i Forumit tė Hapur qė u zhvillua dhjetorin e kaluar. Para njė viti, nė identifikuam parakushtet pėr Inflacionin e Shėnjestruar. Ndėrkohė qė dje dhe sot u thelluam mė tepėr nė kėto ēėshtje komplekse, ēėshtje t...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 08.12.2006
Seminari i sotėm, mbi indekset e besimit, ėshtė i njė rėndėsie tė veēantė pėr vetė faktin se prek elementet bazė tė vlerėsimit dhe tė vendimmarrjes nė fushėn e politikave ekonomike, informacionin dhe dimensionin real tė tij. Sikurse nė ēdo proces vendimmarrjeje, informacioni pėrb...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 01.12.2006
Tė nderuar pjesėmarrės, Do tė doja tė shprehja jo vetėm kėnaqėsinė time pėr pjesėmarrjen nė kėtė forum, por edhe tė paraqes disa nga zhvillimet kryesore qė kanė ndodhur nė njė nga fushat mė tė rėndėsishme tė ekonomisė shqiptare, nė sistemin bankar....
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 23.11.2006
Nė takimet e zhvilluara me misionin e radhes tė FMN, gjatė kėtyre dy javėve tė fundit ......
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 06.11.2006
I nderuar zoti Kryeministėr, Tė nderuar kolegė, Tė nderuar pjesėmarrės! Ėshtė njė kėnaqėsi e madhe dhe privilegj tė hap punimet e Konferencės sė Gjashtė vjetore tė Bankės sė Shqipėrisė dhe t’ju mirėpres nė Tiranė. Tema e zgjedhur pėr kėtė vit ėshtė stabiliteti financiar. St...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 30.10.2006
Nė fjalimin e ditės sė sotme do tė trajtoj ngjashmėritė dhe ndryshimet, por edhe pasiguritė dhe rreziqet qė hasin tregjet tona financiare nė rrugėn e tyre drejt modernizimit dhe integrimit nė tregjet financiare globale, si dhe do tė pėrpiqem tė trajtoj rėndėsinė qė ka bashkėpuni...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 30.10.2006
Qė prej fillimit tė programit pėr pakėsimin e cash-it tė ndėrmarrė nga Banka e Shqipėrisė nė bashkėpunim me Ministrinė e Ekonomisė dhe atė tė Financave, doli qartė qė problemi i......
Kam kėnaqėsinė tė jem kėtu sot pėr tė ndarė me ju dhe pėr tė diskutuar me ju pėr pikėpamjet tona, zhvillimet e ardhshme makroekonomike dhe tė tregjeve financiare, si dhe pėr tė......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 14.09.2006

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.