.logoal_copy_1.
   
 

Fjalime - 2007

 

2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006     2005     2004     2003    2002    2001     2000     1999

 


Shumė tė dashur nxėnės dhe tė tjerė tė pranishėm nė kėtė sallė! Jam sinqerisht shumė i emocionuar qė ndodhem sot kėtu. Pėr tė gjithė ne ka patur njė kohė “tė artė”...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 13.12.2007
Ėshtė njė kėnaqėsi e madhe pėr mua tė hap punimet e Konferencės sė shtatė tė Bankės sė Shqipėrisė. Pėrfitoj nga ky rast qė nė emėr tė saj dhe nė emrin tim t’ju uroj mirėseardhjen...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 06.12.2007
Ėshtė njė kėnaqėsi e veēantė tė ndodhem sot pranė jush pėr tė hapur punimet e takimit “Kėrkimet ekonomike nė Evropėn Juglindore“. Sė pari, mė lejoni tė falenderoj pėrfaqėsuesit nga bankat qendrore homologe...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 15.11.2007
Gjatė dy javėve tė fundit janė zhvilluar negociata intensive me misionin e FMN-sė, nė lidhje me zhvillimet mė tė fundit nė: ekonomi, inflacion, treguesit monetarė, tregun financiar, mbikėqyrjen bankare si dhe politikėn monetare, tė ndjekur nga Banka e Shqipėrisė nė pjesėn e dytė ...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 14.11.2007
Me ftesė tė z. Howard Davies, Drejtor i London School of Economics and Political Science (LSE) (Shkolla pėr Shkenca Ekonomike dhe Politike nė Londėr), Guvernatori Fullani mbajti njė leksion nė ambientet e kėtij Universiteti me temė "Konvergimi ekonomik dhe institucional i Evropės...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 05.11.2007
Ėshtė njė nder i madh pėr mua t’ju uroj mirėseardhjen nė kėtė forum qė Banka e Shqipėrisė ka organizuar nė bashkėpunim me Bankėn Botėrore......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 29.10.2007
Ėshtė njė kėnaqėsi tė jem midis miqve, shokėve dhe kolegėve tė mi tė vjetėr e tė rinj. Kam pritur me kėnaqėsi riorganizimin dhe riaktivizimin e Shoqatės sė Dealer-ve, si dhe pėrpjekjet e bėra nga bordi i ri pėr anėtarėsimin nė Shoqatėn Ndėrkombėtare tė Tregjeve Financiare......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 26.10.2007
Tė nderuar studentė, jam i lumtur qė dal pėrpara jush sonte. Ky ėshtė njė rast shumė i mirė dhe unė jam i kėnaqur qė po ndaj me ju disa nga mendimet dhe pikėpamjet e mia mbi vendin tim dhe mbi rajonin e Ballkanit...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 12.10.2007
Ėshtė kėnaqėsi e veēantė pėr mua qė tė kthehem pėrsėri nė qytetin tuaj tė mrekullueshėm. Takimi i sotėm ėshtė nė vijim tė njė strategjie tė re komunikimi tė Bankės sė Shqipėrisė me grupet e ndryshme tė interesit...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 24.09.2007
Ėshtė njė kėnaqėsi tė jem i pranishėm kėtu sot, pėr tė qenė pjesė e kėtij diskutimi mbi rritjen e bashkėpunimit rajonal. Kjo konferencė organizohet nė vijim tė veprimtarive tė tjera tė rėndėsishme, nė tė cilat ne jemi mbledhur sė bashku pėr tė diskutuar tema tė ngjashme......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 17.09.2007

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.