.logoal_copy_1.
   
 

Fjalime - 2008

 

2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006     2005     2004     2003    2002    2001     2000     1999

 


Nė datė 18 dhjetor 2008, me rastin e mbylljes sė vitit 2008, Shoqata Shqiptare e Bankave organizoi njė pritje me bankierėt dhe pėrfaqėsuesit e bankave...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 19.12.2008
Ndjehem i privilegjuar qė ndodhem sonte kėtu mes jush dhe njėkohėsisht tė jem mik i sipėrmarrjes shqiptare. Kohėt qė po jetojmė sot, apelojnė pėr njė vėmendje tė veēantė, tė forumeve ekonomike – financiare, veēanėrisht kur diskutojnė institucionet shtetėrore, sistemi bankar...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 26.11.2008
Bindja se dy monologė nuk krijojnė dot dialog, jo vetėm mė shtyu tė studioj pas ekonomisė drejtėsinė, por ēdo ditė tė dėgjoj dhe tė shkėmbej ide me kolegė tė profesioneve tė ndryshme. Kėnaqėsia ėshtė e veēantė, kur e bėj kėtė me juristė, pasi me njė tė tillė dialogoj mė shpesh se...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 17.11.2008
Vizita e rradhės e misionit tė Departamentit Evropian EU1 tė FMN-sė, kryhet nė kuadėr tė rishikimit tė fundit tė Marrėveshjes aktuale 3- vjeēare PRGF – EFF, tė nėnshkruar mes autoriteteve shqiptare dhe Bordit tė Drejtorėve tė FMN-sė. Ky rishikim pėrkon me njė moment delikat...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 11.11.2008
Kanė kaluar pothuajse 6 muaj nga koha kur zhvilluam forumin e parė tė hapur, nė qendėr tė tė cilit ishin arritjet dhe sfidat qė karakterizonin sistemin bankar nė Shqipėri....
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 29.09.2008
Ndjej njė emocion tė madh qė ndodhem sot kėtu mes jush. Kam shumė arsye qė pėrjetoj kėtė gjendje tė veēantė. Pėr herė tė dytė brenda njė periudhe tė shkurtėr, jam ballafaquar me njė vepėr gjigande qė dita ditės po hedh shtat e po merr formėn pėrfundimtare. E kam fjalėn pėr segme...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 13.09.2008
I nderuar z. Ministėr, Tė nderuar pjesėmarrės, Ėshtė kėnaqėsi tė marr pjesė nė kėtė forum kaq tė rėndėsishėm promovues dhe tė paraqes disa nga zhvillimet kryesore tė sistemit bankar nė Shqipėri, si njė nga sektorėt me zhvillimin mė tė shpejtė dhe me kontribut pozitiv nė rritjen e...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 16.05.2008
Gjatė dy javėve tė fundit Banka e Shqipėrisė ka qenė pjesė e negociatave qė autoritetet shqiptare kanė zhvilluar me Misionin e FMN-sė, nė kuadėr tė rishikimit tė rradhės sė marrėveshjes tė Shqipėrisė me FMN-nė. Diskutimet janė pėrqendruar nė vlerėsimin e kushteve dhe disa prej pr...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 14.05.2008
Sot ėshtė njė ditė e madhe, e shėnuar pėr tė gjithė ne. Mbledhja e sotme e njoftuar kohė mė parė koincidon me njė ngjarje tė njė rėndėsie tė veēantė. Ftesa pėr nė NATO ėshtė njė privilegj i cili sjell me vete besimin, certifikimin dhe sigurinė pėr investime te reja pėr Shqipėrinė...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 03.04.2008
Banka e Shqipėrisė, Ministria e Financave dhe kompania REUTERS mbas njė bashkėpunimi tė ngushtė prej njė viti, sot shohin tė realizuar me sukses projektin e informatizimit tė lėvizjes sė informacionit, qė lidhet me zhvillimin e ankandeve tė tregut primar pėr shitjen e letrave me ...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 13.03.2008

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.