.logoal_copy_1.
   
 

Fjalime - 2009

 

2014     2013     2012     2011     2010     2009     2008     2007     2006     2005     2004     2003    2002    2001     2000     1999

 


Me rastin e mbylljes sė vitit 2009, Shoqata Shqiptare e Bankave organizoi njė pritje me bankierėt dhe pėrfaqėsuesit e bankave tregtare qė operojnė nė Shqipėri. Me ftesė tė Shoqatės Shqiptare tė Bankave, Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z. Ardian Fullani, ka mbajtur njė fjalim ...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 18.12.2009
Gjatė 20 viteve tė fundit, rajoni ynė ka pėsuar ndryshime tė thella strukturore, tė cilat kanė ēuar nė krijimin e stimujve ekonomikė dhe nė nxitjen e rritjes ekonomike. Nė fazat e hershme tė tranzicionit, njė transformim i shpejtė dhe i konsiderueshėm, fillimisht i tregut tė punė...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 09.12.2009
Ėshtė kėnaqėsi e madhe pėr mua tė hap punimet e kėtij takimi dy ditor me temė “Ndėrtimi i kapaciteteve pėr hartimin dhe zbatimin e politikave”, tė cilin Banka e Shqipėrisė e organizon pėr herė tė parė nė Shqipėri nė bashkėpunim me Qendrėn e Ekselencės Financiare nė Lj...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 03.12.2009
Ėshtė kėnaqėsi pėr mua tė ndodhem sot mes jush, pėr tė ndarė sė bashku pikėpamjet tona mbi ecurinė aktuale dhe perspektivat e zhvillimit tė ekonomisė shqiptare. Si pjesa mė dinamike e ekonomisė shqiptare, kontributi juaj ka qene i prekshėm nė zhvillimin ekonomik tė vendit gjatė v...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 23.11.2009
Argumenti qė kanė gjetur organizatorėt ėshtė shumė i goditur, veēanėrisht kur bėhet fjalė pėr bankat qendrore tė Ballkanit Perėndimor. Aktualisht, mesa jam informuar edhe nga kolegėt e mi, likuiditeti i pakėt (veēanėrisht ai nė valutė) dhe moskreditimi i ekonomisė pėrbėjnė dy pik...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 13.11.2009
Ėshtė njė kėnaqėsi pėr mua qė marr pjesė nė kėtė konferencė jubilare, tė organizuar nė mėnyrė kaq tė pėrsosur nga Banka Qendrore e Republikės sė Kosovės, dhe qė tė jem dėshmitar i progresit tė mahnitshėm, qė ky institucion ka arritur nė njė periudhė kohore kaq tė shkurtėr, por in...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 30.10.2009
Nė datė 29 tetor 2009, nė kuadėr tė pjesėmarrjes nė konferencėn e organizuar me rastin e 10-vjetorit tė krijimit tė Bankės Qendrore tė Republikės sė Kosovės, Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z. Ardian Fullani ka dhėnė njė leksion nė Universitetin e Prishtinės ......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 30.10.2009
Fillimisht do tė dėshiroja tė falenderoja misionin e FMN-sė dhe veēanėrisht shefin e tij, z. Gerwin Bell, pėr punėn e madhe qė kanė kryer javėn e fundit. Kjo vizitė e rradhės e FMN-sė, nė kuadrin e konsultimeve pėr Artikullin IV, pėrkon me njė periudhė ende tė vėshtirė pėrsa i ta...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 27.10.2009
Kam kėnaqėsinė e veēantė tė hap punimet e forumit tė tretė tė dialogut tė Bankės sė Shqipėrisė me sistemin bankar. Komunikimi ynė me tregun dhe me administratorėt e lartė tė tij ėshtė kthyer tashmė nė njė traditė, pėr tė shkėmbyer ide dhe pėr tė paraqitur qėndrime nė lidhje me zh...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 13.10.2009
Kam kėnaqėsinė e madhe tė hap kėtė takim tė pėrbashkėt, nė tė cilin miku ynė i nderuar, Guvernatori i Bankės Qendrore tė Republikės sė Turqisė, zotin Durmus YILMAZ, do tė ekspozojė ēėshtje mjaft tė rėndėsishme teorike dhe praktike qė lidhen me zhvillimet globale tė kohėve tė fund...
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 24.09.2009

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.